UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поступки в питаннях санкцій на транзит спонукають РФ до більш агресивної поведінки — очільник МЗС Литви

Будь-які вагання Росія може сприйняти за ознаку слабкості

Поступки Єврокомісії з питання транзиту товарів Росією в Калінінградську область через Литву можуть спричинити додаткові юридичні проблеми, а також певне напруження в регіоні. Таке переконання висловив міністр іноземних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в ефірі радіостанції LRT.

За словами урядовця, будь-які вагання Росія може сприйняти за ознаку слабкості та перемогу своєї дипломатії, чого не має статись.

"Росія не може вимагати будь-якого перегляду санкцій та поступок собі, цього потрібно уникати, як чітко висловилася ЄК, і я особисто чув, що комісія вважає так. Росія не може здобути дипломатичну перемогу в питаннях санкцій", — підкреслив він.

Читайте також: США заявили про підтримку Литви в її суперечці з Росією через транзит вантажів до Калінінграду

Очільник дипломатичного відомства Литви додав, що поступки можуть спонукати Росію до подальшої агресивної поведінки. Це правило, за його словами, дійсне як в геополітиці, так і у дипломатії та сфері права.

Читайте також: Поки в Росії думають, як покарати Литву, Естонія також ввела заборону на ввезення підсанкційних товарів з РФ

Нагадаємо, Вільнюс з 18 червня обмежив транзит до Калінінграду товарів, що потрапляють під санкції ЄС. Серед них — будівельні вантажі, цемент і метали.

Кремль назвав це рішення незаконним і відреагував серією навчань Балтійського флоту та сухопутних підрозділів, які двічі на тиждень тренувалися стріляти з установок "Град" та "Ураган".

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель 23 червня заявив, що Вільнюс діяв відповідно до санкцій ЄС. Він пообіцяв, що Єврокомісія "перевірить керівні принципи, передані Вільнюсу" і додав, що мета обмежень - унеможливити обхід санкцій, а не нашкодити торгівлі.

26 червня стало відомо, що Єврокомісія розробляє документ, який дозволить перевозити транзитом через Литву до російського Калінінграда товари РФ, які перебувають під санкціями.