UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постпреди країн ЄС схвалили продовження санкцій проти Росії за анексію Криму ще на рік — Bloomberg

У разі остаточного затвердження ЄС цього рішення, термін дії санкцій вирішено продовжити до 23 червня 2020 року.

Постпреди країн ЄС схвалили продовження санкцій стосовно Росії через незаконну анексію Криму. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на знайоме з ситуацією джерело.

"Дипломати ЄС схвалили продовження санкцій відносно РФ у зв'язку з анексією Криму", - йдеться в повідомленні агентства.

Агентство зазначає, що в Брюсселі це питання знову буде обговорюватися в Комітеті постійних представників держав (КОРЕПЕР) на наступному тижні. Якщо воно буде там схвалене, то уряди країн ЄС схвалять санкції в проміжку між 18 і 20 червня.

Зазначається, що в разі остаточного затвердження ЄС цього рішення, термін дії санкцій вирішено продовжити до 23 червня 2020 року.

Відповідну пропозицію 3 червня внесла на розгляд глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Згідно з документом, ЄС "не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя".

Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.

З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.