UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постпред України заявив, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ

Трибунал буде затверджений, навіть якщо не Радбезом ООН, переконаний український представник в ООН.

Міжнародний трибунал по Боїнгу буде створено навіть у разі накладення Росією вето на відповідну резолюцію Ради безпеки ООН. Про це заявив постпред України в ООН Юрій Сергія, повідомляє ТСН.

"Ми готові, що РФ може ветувати проект резолюції, але вона не може заветувати право країн, громадяни яких загинули в катастрофі, вимагати покарання для винних. Переконаний, що трибунал буде затверджений, навіть якщо не Радбезом ООН", - заявив Сергєєв.

При цьому він не став уточнювати, як будуть голосувати 14 країн з Радбезу ООН, однак зазначив, що більшість з них підтримують резолюцію і створення трибуналу.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, яка повідомила, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.

Радбез ООН планує розглянути резолюцію щодо трибуналу по збитого над Донбасом "Боїнгу" 29 липня. На розгляд буде винесено документ, який був запропонований делегацією Малайзії: він кваліфікує авіакатастрофу як "загрозу міжнародному миру і безпеці" і передбачає створення міжнародного трибуналу.

Однак Росія заявила про намір заблокувати рішення Радбезу ООН про трибуналі по Боїнгу.

"Ми будемо голосувати проти. В цьому у мене сумнівів немає. Якщо резолюція набере дев'ять або більше голосів, то це буде вето", - сказав постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін 27 липня.

Питанням, чи є у "п'ятірки" план "Б" задавався на сторінках DT.UA Владимир Кравченко. Він прийшов до висновку, що Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН.Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

За створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малазійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, попередньо виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна.