UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постпред України в ООН порівняв масштаби трагедії на ЧАЕС з російською агресією в Донбасі

Протистояння агресії РФ впливає на ефективність подолання наслідків аварії на ЧАЕС, підкреслив Єльченко.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко порівняв масштаб катастрофи в Чорнобилі для України з Голодомором 1932-1933-х років, Другою світовою війною і сьогоднішньої агресією Росії в Донбасі.

"Для сучасної історії України масштаби катастрофи можна порівняти лише із Голодомором 33-го, Другою світової війною і російською агресією та окупацією 2014-16 років", - сказав Єльченко на засіданні генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, присвяченій 30-й річниці Чорнобильської трагедії.

За його словами, Україна змушена протистояти російській агресії і це впливає на ефективність подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а особливо трансформації укриття в екологічно безпечну систему.

цих складних умовах міжнародна співпраця – критично необхідна. Впродовж років ООН, ОБСЄ, ЄБРР та ЄС демонстрували їхню незмінну відданість допомозі Україні, щоби відновити постраждалі території", - додав Єльченко.

У свою чергу, представник Росії Єльченко назвав слова "грубими інсинуаціями".

30 років тому, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

В кінці липня 2015 року на Чорнобильській АЕС з'єднали дві частини нового саркофага, яким до кінця 2017 року повинні накрити зруйнований енергоблок №4. Висота арки складає 110 метрів, довжина - 165 метрів, а арочний проліт становить 260 метрів. Через величезні розміри арка була побудована з двох частин.

Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС скінчилася, далі будемо лише перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".