UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол ЄС підтвердив призупинення допомоги Україні з низки програм

Допомога Євросоюзу Україні припинена з деяких програм. Але про повне замороження не йдеться.

Європейський Союз призупинив допомогу Україні за деякими програмами, заявляє голова представництва Євросоюзу в Києві Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю «5 каналу».

«Мені важко оцінити нашу допомогу в кількісному відношенні. Можу сказати, що півтора-два роки тому Україна показувала дуже добрий результат щодо використання допомоги, яку їй надавав ЄС, і допомоги, яка надавалася через інструменти Європейської політики сусідства», - сказав посол.

За його словами, за останні півтора року з'явилися проблеми, пов'язані з використанням цієї допомоги.

«Нині менш зрозуміло, як відбувається координація всієї діяльності, пов'язаної з використанням допомоги ЄС, зі збільшенням кількості адміністративних перешкод та іншими складнощами», - сказав посол.

Він додав, що йдеться і про ухвалення законодавства, яке «не відповідає тій допомозі, яку надає ЄС», зокрема закону про держслужбу.

За словами дипломата, ЄС має можливість надати Україні в цьому напрямі допомогу на суму близько EUR70 млн, проте за такої ситуації цієї допомоги може не бути.

Тейшейра зазначив, що йдеться і про бюджетну підтримку з боку ЄС, на шляху якої також виникли перешкоди.

«Певні програми наразі призупинено саме через те, що українська влада не виконала тих умов, які передбачає впровадження цих програм. Це програми у рамках бюджетної підтримки в різних сферах і програми, що стосуються реформування публічної адміністрації», - сказав представник ЄС.

Він пояснив, що не варто інтерпретувати таку ситуацію як цілковите призупинення фінансування програм щодо України з боку ЄС.

За його словами, йдеться про призупинення лише деяких програм до ухвалення відповідних рішень з боку української влади.

Як повідомлялося, 8 лютого газета «Комерсант-Україна» з посиланням на високопоставлене джерело в Єврокомісії опублікувала інформацію про припинення Євросоюзом виділення фінансової допомоги Україні на суму 160 млн євро на рік через нецільове використання коштів першого траншу. Джерело, зокрема, заявило, що гроші були витрачені не на проекти енергозбереження, а на лінії електропередачі між сонячними електростанціями (до яких має відношення перший віце-прем'єр Андрій Клюєв) і загальною енергетичною мережею країни.

В Єврокомісії заявили, що повідомлення про нецільове використання грошей на цілі Клюєва не відповідає дійсності. !zn

Читайте також

Щоб дотягнутися до сонячної енергії Клюєва, держава витратила додаткові 200 млн
Для сонячних електростанцій Клюєва і Януковича планують виділити землю в Криму
Україна очікує 400 мільйонів євро інвестицій на сонячні і вітрові парки