3. Про це у статті для "Української правди" написав голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.
"Очевидно, враховуючи розмір території, географічне положення, 46-мільйонне населення та роль головної країни, що забезпечує транзит російської нафти і газу до Центральної і Західної Європи, Україна є найважливішим стратегічним чинником європейської безпеки", - підкреслив посол.
При цьому він зазначив, що сьогодні Україна знаходиться перед вибором одного з двох шляхів. "Перший шлях пропонує розвиток більш відкритого суспільства, інтегрованого в європейський простір демократії, добробуту та ринкової економіки, заснованої на повазі прав людини і верховенства права. Другий - це автократичная система, яка погрузла в економічній стагнації і політичній нестабільності", - зазначив він.
ТАКОЖ: У Кремлі розповіли, як Євросоюз дотиснув Януковича
"Вибір досить простий: Україна може піти або за європейським напрямком, або залишитися у сірій зоні небезпеки між Європою і Росією", - написав він.
Посол зазначив, що незважаючи на те, що Україна досягла прогресу у впровадженні необхідних реформ для підписання асоціації з ЄС, є багато інших важливих завдань - зокрема, реформа судової системи, виборчого законодавства і вирішення справи Тимошенко, - які також вимагають виконання.
"Угода про асоціацію є найбільш амбітною двосторонньою угодою, за якою ЄС коли-небудь вів переговори з країною-партнером. Вона не тільки відкриє обидва ринки шляхом усунення або зменшення тарифів і квот, але й буде сприяти гармонізації законів, норм і правил у всіх секторах економіки, зміцнюючи таким чином довіру інвесторів", - стверджує посол.
"Ми також переконані , що з плином часу угода про асоціацію приведе до підвищення продуктивності праці, заробітної плати, активізує економічне зростання і нові можливості зайнятості", - додав він.
"Звичайно, на перших етапах процес адаптації у певних галузях проходитиме складно. І це не дивно. Адже системні трансформації завжди призводять до короткострокових втрат, деякі сектори, які зараз захищені від конкуренції, будуть боротися за своє економічне виживання", - зазначив посол.
Однак, вважає Томбінський, в результаті цієї боротьби українські громадяни, економіка держави і країна в цілому вийдуть переможцями, оскільки ресурси неефективних і неконкурентних галузей надалі будуть використовуватися з користю в інших секторах економіки. В той же час найбільш уразливі галузі української економіки будуть користуватися перевагами перехідного періоду, що дасть час для їхньої адаптації до нових вимог.
"Європейський Союз - це значно більше, ніж економічне співтовариство. Він є об'єднанням спільних цінностей, і саме ці цінності лежать в основі довгострокових відносин, які ЄС прагне встановити з Україною. Ніхто не говорить, що це буде просто. Однак це точно буде в інтересах обох сторін, України і ЄС. Ми - сусіди, і я впевнений, що в кінці цього шляху разом ми станемо сильнішими", - зазначив Томбінський. !zn
Читайте також:
Янукович пообіцяв соратникам захист їхнього бізнесу в обмін на підтримку європейського вибору
Парламент Франції підтримає підписання асоціації ЄС-Україна
Медвєдєв пригрозив Україні зачинити двері до Митного союзу
Європейська народна партія звинуватила Росію в тиску на країни Східного партнерства