Посол України в Тбілісі Ігор Долгов виступив з заявою, в якій розкритикував чергові висловлювання колишнього грузинського президента Михеїла Саакашвілі щодо внутрішньополітичної ситуації в Грузії.
Висловлювання Саакашвілі не сприяють розвитку відносин між двома країнами, сказав посол після зустрічі в грузинському МЗС у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна».
"На жаль, мені знову доводиться коментувати заяви тих осіб, які прямо не беруть участі в двосторонніх відносинах між Грузією і Україною. (...) Заклики колишнього президента Грузії не сприяють розвитку двосторонніх відносин і стратегічного партнерства (між Україною і Грузією)", - сказав Долгов.
За його словами, Саакашвілі, як конкретну особу, має право на вираження, однак "заклики, пов'язані з непокорою і проведенням протизаконних маніфестацій" в Грузії, не допомагають двостороннім відносинам і не допомагають грузинському народу.
"Відповідно, сподіваюся, що одна конкретна думка однієї конкретної особи, громадянина України і колишнього громадянина Грузії, не зашкодить нашій дружбі і бажанням наших народів ще більше зблизитися. Нам потрібна сильна і єдина Грузія стратегічним партнером. Це наш спільний інтерес і прагнення бути сильними і надійними один для одного", - зазначив український дипломат, коментар якого цитує грузинський МЗС.
Раніше у вівторок повідомлялося, що Саакашвілі через соціальну мережу закликав своїх прихильників в Грузії до непокори владі і недотримання чинних в країні обмежень по коронавірус.
"Протест проти незаконних дій влади не тільки наше право, а й наш обов'язок. Якщо ми хочемо майбутнього для нас і наших дітей, ми повинні заявити владі, що не будемо виконувати встановлені ними незаконні обмеження, не платитимемо встановлені ними штрафи", - заявив Саакашвілі в соцмережі.
Коментуючи акцію кількох десятків своїх прихильників, які в ніч на 7 лютого, в порушення чинного в Тбілісі комендантської години по коронавірус, провели акцію з вимогою скасування обмежень, екс-президент Грузії закликав не підкорятися рішенням судів.
Зі свого боку в МВС Грузії заявили, що встановлені особи 51 учасника "Маршу непокори", що пройшов в ніч на неділю, всі вони будуть притягнуті до відповідальності.
Нагадаємо, що після виборів в кінці 2020 року партія Саакашвілі «Єдиний національний рух» склала всі депутатські мандати в грузинському парламенті через два тижні після виборів, на яких отримала 36 місць з 150.
Перед цим ЗМІ процитували Саакашвілі, який в своєму черговому відеозверненні заявив, що не визнає законними нинішня влада Грузії. При цьому він знову заявив про наміри активно сприяти зміні влади в Грузії. На його думку, це може статися в жовтні, коли заплановані парламентські вибори.
Прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахар розповів, що Грузія відкликала свого посла з України з метою "захистити братні відносини від політиків-авантюристів", натякаючи на Міхеїла Саакашвілі, проти якого в країні винесли кілька заочних кримінальних вироків. Призначення Саакашвілі прем'єр-міністр назвав "незрозумілим", але пообіцяв, що на відносини з Україною воно не вплине.
У свою чергу глава парламентського комітету з оборони і безпеки Грузії Іраклій Сесіашвілі заявив про те, що, коли український чиновник в своїх заявах ставить під сумнів легітимність влади Грузії, це не може залишитися без реагування і Україна повинна буде дати роз'яснення.