UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол США назвав створення "фабрики тролів" і "Мінправди" помилкою української влади

Однією з проблем України можна вважати прагнення реагувати на дії супротивника замість того, щоб самостійно генерувати інформаційні приводи, вважає Джеффрі Пайетт.

Здобути перемогу у гібридній інформаційній війні з Російською Федерацією Україні допоможе реальна боротьба з корупцією, а також чесна журналістика. Створення ж "фабрики тролів" для просування в соцмережах повідомлень від т. зв. "Міністерства правди" є помилковим рішенням для України, заявив посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайетт 29 січня під час конференції з протидії інформаційної війни з боку Росії.

"Це є великою помилкою для української влади, для українських людей, створити фабрику тролів як Санкт-Петербург, фабрикуючи контрпропаганду в соціальних медіа. Це величезна помилка створити "Міністерство правди", яке намагається створити альтернативні історії. Це не шлях до перемоги на цьому інформаційному полі бою", – заявив Пайетт.

Він підкреслив, що однією з проблем України можна вважати прагнення реагувати на дії супротивника замість того, щоб самостійно генерувати інформаційні приводи: "Є феномен в психології, який називається відззеркалювання, коли ви маєте звичку просто відображати поведінку вашого опонента. І на мою думку це один з ризиків для України".

"Фактично Україна не потребує медіа, які фінансуються державою. Що потрібно Україні – це успішна Україна", – наголосив посол США.

Посол Пайетт висловив переконання, що "єдиною найбільш сильною відповіддю на гібридну війну Кремля і інформаційну кампанію проти цієї держави є успішна, модернізована, європейська, демократична Україна".

"Пріоритетом номер один для України і українського товариства в 2016 повинна стати війна з корупцією. Це ключове питання для демонстрації того, що Україна рухається вперед", – переконаний Джефрі Пайетт.

Ще одна важлива умова: свобода слова і чесна журналістика. "Журналісти мають дотримуватися професійних стандартів. Повідомляти факти. Побороти і відкидати спроби купити їх матеріали", – сказав посол США. І застеріг українські ЗМІ від ще однієї помилки: "не потрапити в пастку, яка іноді трапляється і з міжнародними медіа, переконання в тому, що критерієм об'єктивності є публікація точки зору обох протиборчих сторін, навіть якщо одна сторона є безсумнівно сфабрикованою".

Читайте також: "Міністерство правди" отримало канал Арбузова для мовлення за кордоном

У минулому році Україна втратила дві позиції в рейтингу свободи ЗМІ через Донбас і "Мінправди".