UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Німеччини в Будапешті закликала угорців зберегти відносини з ЄС і НАТО

Йдеться, зокрема, про “миротворчу місію” Орбана й “витівки” угорського уряду навколо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО.

Посол Німеччини в Будапешті Юлія Гросс закликала угорських громадських діячів виступити проти кроків, які, за її словами, підривають довіру союзників по НАТО і ЄС до Угорщини, повідомляє Reuters.

Читайте також: Жозеп Боррель засудив участь Угорщини у групі "Друзі миру", вважаючи, що це послаблює європейську єдність

“Угорщина стала на шлях, який віддаляє її від її друзів”, - заявила Гросс, виступаючи перед дипломатами, представниками неурядових організацій і угорськими урядовцями.

Вищі посадовці Угорщини не були присутні на заході.

Посол заявила, що низка дій підірвала довіру до Угорщини, в тому числі те, що прем'єр-міністр Віктор Орбан назвав “миротворчою місією” щодо війни РФ проти України, яка, зокрема, включала переговори з російським диктатором Владіміром Путіним у липні без підтримки інших країн Європейського Союзу.

Гросс також розкритикувала “витівки уряду навколо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО”.

Посол згадала й “окремі заяви, зроблені окремими політиками за останній тиждень”.

Вона не надала конкретики, але, ймовірно, йдеться про коментарі одного з високопоставлених помічників Орбана, який припустив, що Україні не слід було чинити опір російському вторгненню.

Німеччина відіграє центральну роль в угорській економіці з середини 1990-х років, а автовиробники Audi, Daimler, Opel і BMW інвестують мільярди євро в країну.

Берлін є ключовим торговельним партнером Будапешта. За даними Німецько-угорської промислово-торговельної палати, у 2023 році на Німеччину припадало 26,3% всього угорського експорту і 22,6% угорського імпорту. 

Читайте також: Через Угорщину в ЄС немає єдності у підтримці України — Боррель

Угорщина, як відомо, неодноразово намагалася підірвати зусилля Заходу з надання допомоги Україні, включаючи фінансування й постачання зброї. Орбан є затятим критиком санкцій ЄС проти РФ та, попри війну Росії проти України, підтримує тісні економічні зв'язки з Москвою. Угорський прем'єр також “гальмував” вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, що викликало критику з боку західних союзників.