Офіційний Київ очікує на виваженість, прагматизм та зміну позиції нового уряду Ізраїлю у питанні підтримки України та надання нам оборонної військової допомоги. Про це посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив в інтерв’ю виданню The Algemeiner.
«Мене надихнула заява про те, що Україна є одним із трьох пріоритетів для МЗС Ізраїлю, адже, припускаю, що це може призвести до переходу на надання більшого оборонного обладнання для України, протидронового та протиракетного. Іран став відкритим союзником Росії і це повинно зблизити нас. Однак очікувати, що Нетаньяху прийме таке рішення в перший день каденції – нереально. Як посол, я повинен залишатися оптимістом», – зазначив Корнійчук.
При цьому посол віддав належне дипломатичним здібностям нового ізраїльського прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.
«Я вважаю, що пан Нетаньяху є дуже досвідченим політиком і що він розуміє різницю між Путіним два роки тому та Путіним зараз, після масових вбивств, обстрілів цивільної інфраструктури, а також убивств і зґвалтувань жінок та дітей в Україні. Це інша людина, з якою зараз не багато західних лідерів навіть готові говорити», – підкреслив очільник дипмісії.
Разом з тим, Євген Корнійчук нагадав, що від початку російської агресії проти України Ізраїль надав значні обсяги гуманітарної та медичної допомоги.
«Попри розчарування офіційного Києва відмовою Ізраїлю підкріпити свою широку гуманітарну операцію військовою допомогою, не можна казати, що ізраїльтяни нічого не робили. Україна цінує всю допомогу, яку ми отримуємо, але нам однозначно потрібно більше», – підсумував посол.
Нагадаємо, Ізраїль передасть Україні технології розумного оповіщення про ракети та дрони. За словами Корнійчука, Триває робота по передачі ізраїльських технологій, пов’язаних із розумним оповіщенням щодо ракет і дронів. Тобто ця технологія вже офіційно передається ізраїльською стороною. І згодом Україна має отримати її повністю.
На тлі формування нового ізраїльського уряду, а також посилення неформального союзу РФ та Ірану на Банковій сподіваються покращити оборонну співпрацю між Україною та Ізраїлем. Наскільки це можливо, розбирався Володимир Кравченко у своїй статті для ZN.UA «Чому Ізраїль не дає ППО Україні: шість причин».