UA / RU
Підтримати ZN.ua

Послаблення санкцій щодо Росії наприкінці року стає дедалі реальнішим - Рахманін

Цілий комплекс причин змушує провідні держави бути менш чутливими до українських бід.

Скасування європейських санкцій (як мінімум часткове) щодо Росії в кінці цього року стає все більш реальним незалежно від ступеня реалізації "мінських угод", а провідні західні політики вже не соромляться говорити про це вголос.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін, посилаючись на слова іноземного дипломата.

Читайте також: У МЗС України назвали критичний термін у питанні продовження санкцій проти РФ

"Буде прогрес у мінському процесі - з'явиться причина. Не буде - з'явиться привід. Санкції "прив'язані" до "Мінська". Його приписи не виконують і в Києві, і в Москві. Але ви - формальна сторона конфлікту, а Росія - ні. Усі знають, що це не так. Але надто багато людей хочуть відновлення торгівлі з РФ. Тих, хто вимагає зняття обмежень стає дедалі більше, а їхні голоси стають дедалі голоснішими", - повідомив DT.UA дипломат.

Рахманін у своїй статті називає комплекс причин, які змушують провідні держави бути менш чутливими до українських бід і більш поблажливими до різкої зміни принципів світобудови/

Серед них - "утома від України", невдоволення темпами і якістю перетворень у нашій країні; майбутні вигоди від поновлення економічних контактів з РФ; роль Москви в подіях на Близькому Сході; необхідність займатися власними більш нагальними проблемами; активна "робота" Кремля з політиками, дипломатами й бізнесменами європейських країн, масштабна пропагандистська кампанія за кордоном; побоювання розколоти НАТО через більш жорстку конфронтацію з Москвою (посилені нокдауном, у якому опинився ЄС після демаршу Лондона); нарешті, прийдешні вибори в США, Німеччини й Франції.

Нагадаємо, за інформацією джерел ZN.UA, Росія відобразила свій погляд на вибори в ОРДЛО у "дорожній карті", яка подається як спільний продукт Москви, Донецька і Луганська. Під час останніх мінських переговорів Києву в черговий раз запропонували підписати цей документ.

Детальніше про переговори між Україною і Росією читайте у статті Сергія Рахманіна "Крайній рік" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".