UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посилення бомбордувань, перемовини та депортації українців — прогноз від CNN про війну в Україні

Видання поспілкувалося з експертами та підготувало 5 сценаріїв, як може розвиватися ситуація в Україні далі.

Місяць тому російська армія розпочала повномасштабне вторгення в Україну. За цей час, попри швидке просування перших днів, рух окупантів сповільнився, пише CNN. Західні експерти спробували спрогнозувати, як буде продовжуватися російсько-українська війна.

1. Активізація бомбардувань Росією

Єдина громада/facebook

Чим більше ударів на землі завдають російським окупантам, тим ймовірніше посилення авіаційних бомбардувань, впевнені опитані CNN експерти.

У той же час Джеффрі Менкофф, співробітник Інституту національних стратегічних досліджень США каже: "Росія все ще має можливості та резерви (для бойових дій - Ред.), і буде зростати (їх - Ред.) інтенсивність, оскільки вона докладає зусиль, щоб залучити більше військ".

Однак, може настати момент, коли втрати випереджатимуть поповнення резервів і Росії стане важко підтримувати темп операції, попри все.

2. Оточення українських військ на Сході

У зону Операції об'єднаних сил на Луганщині та Донеччині, в напрямку Маріуполя, Мелітополя та Бердянська зараз направлені найкращі війська російської армії. "Вони створені для боротьби з НАТО", - каже аналітик Сем Кренні-Еванс з Королівського інституту об’єднаних служб. 

Хоча першочергово зусилля Росії були зосереджені на Київ, нині РФ може спробувати оточити українських військових на сході, як раз у зоні ООС. 

Також експерт додав, що західні ЗМІ, зосереджуючись на втратах Росії та непокорі України, дають хибне відчуття динаміки війни: "Якщо ми подивимося на карти, то стане зрозуміло, що російські війська насправді просунулися далеко... Вони захопили чимало міст, тож зараз під владою Росії проживає набагато більше українських громадян, ніж три тижнів тому".

Читайте також: Українські військові взяли в кільце окуповані Ірпінь, Бучу та Гостомель

3. Розмови на перемовинах

Війна в Україні може стати затяжним конфліктом. І хоч Росія брала в минулому участь у довготривалих конфліктах, зараз, з огляду на великі втрати, вона може почати серйозно ставитися до перемовин.

"Переговори – це єдина сфера, де все виглядає багатообіцяюче, тому що і Росія, і Україна минулого тижня заявили, що вони рухаються до реальної предметної дискусії, замість російських ультиматумів", – сказав Кейр Джайлз, експерт британського аналітичного центру Chatham House.

Водночас американські високопосадовці налаштовані менш оптимістично. Так Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що дипломатичне вирішення війни малоймовірне, бо дії Росії "повністю контрастують з будь-якими серйозними дипломатичними зусиллями щодо припинення війни".

Він також припустив, що Росія може піти на ескалацію та застосує хімічну зброю.

4. Масові депортації українців до Росії

Вже відомо про примусове виселення тисячі жителів Маріуполя до Російської Федерації. Це нагадує депортації часів Радянського союзу, зокрема у Прибалтійських країнах, розповідає Кейр Джайлз. Тоді після окупації Естонії, Латвії та Литви на початку Другої світової війни, Сталін депортував тисячі мирних громадян на територію тодішньої РФРСР.

5. Ще мільйони українців втечуть, залишивши країну

Ковальчук Віктор / УНІАН

Війна спровокувала найбільший рух біженців у Європі з часів Другої світової війни. Вже понад 3,5 мільйона українців покинули країну. Ці цифри збільшуються приблизно на 100 000 людей щодня.
Якщо врахувати кількість внутрішньо переміщених осіб, то 10 мільйонів українців покинули свої домівки. Це майже чверть населення країни.

Минулі війни показують, що біженці досить часто не повертаються до Батьківщини. Буває загрози чергової війни достатньо, щоб змусити біженців залишитися за кордоном.

І це те, про що учасники перемовин мусять думати першочергово. Адже навіть якщо вдасться знайти дипломатичне рішення для припинення цієї війни, залишається питання, чи достатньо цього, щоб запобігти наступній, завершує аналітик Кенні-Еванс.

Читайте також: Ватажки "Л/ДНР" бояться ДРГ і контрнаступу ЗСУ, бо на Донбасі не залишилося боєздатних підрозділів — ЗМІ

Раніше ми повідомляли, що українські військові відтіснили бої з російськими окупантами до межі Миколаївської та Херсонської областей. Також на північ від Києва тривають бої, окупантів взяли в напівкільце. В Ірпені та Гостомелі вночі йшла активна боротьба.