UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порядок видачі віз ЄС для українців може бути спрощено вже з 1 липня

Після того, як Рада ЄС у травні ухвалить остаточне рішення щодо візового питання, буде проведено обмін нотами про виконання сторонами внутрішніх процедур. У цьому випадку, Угода набуде чинності з 1 липня.

Угода між Україною і ЄС про внесення змін до Угоди між Україною і ЄС про спрощення порядку видачі віз може набути чинності вже з 1 липня нинішнього року.

Такий розвиток подій можливий у випадку, якщо Рада ЄС не пізніше травня ухвалить своє "остаточне рішення", - пояснив у четвер, 18 квітня представник України при ЄС 3 процедуру проходження цього документа для його остаточного набуття чинності.

Після того, як прийнятий Верховною Радою України і підписаний президентом Віктором Януковичем закон про ратифікацію Угоди набуде чинності 20 квітня, українська сторона проінформує ЄС про виконання Україною всіх внутрішніх державних процедур.

"З боку ЄС, Європейський парламент сьогодні дав згоду на набуття чинності Угоди. Далі Рада повинна ухвалити так зване остаточне рішення", - пояснив Єлісєєв.

До кінця квітня Європейський союз проведе тільки одне засідання Ради, яке заплановано на 22-23 квітня. "Враховуючи, що порядок денний засідання Ради готується на COREPER (робочий орган ЄС на рівні постійних представників країн-членів ЄС), який проходить саме сьогодні, включити до порядку денного майбутнього засідання Ради вже немає можливості", - пояснив постпред.

У зв'язку з цим, можливе ухвалення рішення Радою ЄС переноситься на травень, оскільки протягом цього місяця ЄС проведе кілька засідань. "Сподіваємося, що наше питання буде включено в травні. Після того, як Рада ЄС ухвалить своє остаточне рішення, буде проведено обмін нотами про виконання сторонами внутрішніх процедур. У цьому випадку, Угода набуде чинності з 1 липня", - зазначив Єлісєєв.

Як повідомлялося, 18 квітня Європарламент дав згоду на набуття чинності Угоди між Україною і Європейським союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.

За таке рішення проголосувала більшість депутатів Європейського парламенту. Голосування пройшло в четвер у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту за спрощеною процедурою.

Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, які проживають на території країн-членів ЄС, або громадян ЄС, а також громадяни, які прямують в ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва та консульства ЄС оформляють багаторазові візи строком дії п'ять років наступним категоріям осіб: членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорів та їх заступників, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.

Європейські диппредставництва і консульства також оформляють багаторазові візи терміном дії один рік наступним категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів і локомотивів у міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які їх супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Такі візи оформляються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею відповідно до законів про в'їзд і перебування в державі ЄС. !zn

Читайте також:

Європарламент ухвалив спрощення візових правил для українців

Янукович схвалив угоду з ЄС про спрощення оформлення віз

Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС

Названо найбільш лояльні і найбільш недружні до українців посольства країн ЄС