Президент України Петро Порошенко закликав ООН надати допомогу у вирішенні військового конфлікту в Донбасі і підкреслив, що успішне вирішення ситуації на сході України продемонструє всьому світові ефективність Організації.
"В Донбасі наші Збройні сили і добровольці борються з російською агресією і на жаль, сьогодні Україна потребує допомоги ООН і я вважаю, що ми зможемо знайти загальний підхід, і успіх нашої координації буде найкращим сигналом всьому світу з приводу ефективності Організації у контексті проблем, викликаних ситуацією з безпекою в країні", - сказав Порошенко під час виступу на саміті з питань миротворчої діяльності в рамках ГА ООН в Нью-Йорку.
Він також зазначив, що "Україна дорожить своєю репутацією країни-миротворця", і перелічив випадки участі країни в миротворчих операціях і сказав, що "Україна продовжує це, в надзвичайно важких умовах".
28 вересня генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що програма по Україні недофінансована, тому що в ООН не вистачає грошей. Він розповів, що в ООН не вистачає коштів, тому ООН змогла профінансувати план для України лише на 39%.
9 вересня в Україні стартувала Програма ООН по підтримці працевлаштування переселенців з Донецької та Луганської областей. На даний час в Україні зареєстровано близько 1,5 млн переселенців, з яких 347 тисяч - працездатного віку. В рамках програми ООН планується працевлаштувати 1500 внутрішньо переміщених осіб, а з урахуванням створення приватних підприємств надати переселенцям до 4 тисяч робочих місць, рівень зарплати у яких може доходити до 600 доларів США.
1 вересня в ООН заявили, що всі гуманітарні організації стикаються з серйозними проблемами у наданні допомоги п'яти мільйонам людей, що постраждали в результаті тривалого конфлікту у Донбасі і гостро потребують підтримки.
На думку УКГП ОНН, два мільйони чоловік, що проживають на лінії зіткнення, є найбільш вразливою категорією і найбільш пріоритетною групою з точки зору надання гуманітарної допомоги. Близько половини цих людей живуть на підконтрольних Україні територіях, решта – на непідконтрольних.