UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко вважає пріоритетним перехід ЗСУ на стандарти НАТО

Однак крім переозброєння ЗСУ повинні напрацювати креативний підхід до стратегії війни.

Президент України Петро Порошенко вважає, що для зміцнення обороноздатності держави Міноборони країни і керівництво Збройних сил повинні напрацювати сценарії нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії і плани противника, і максимально швидко завершити перехід ЗСУ на стандарти НАТО. Про це глава держави заявив під час щорічного послання до парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище України у четвер, 20 вересня.

"Сьогодні повинні взяти планку на зовсім інші висоти: нові технології, модернізація, доозбпроєння і переозброєння, перехід на стандарти НАТО з урахуванням нашого унікального досвіду відсічі агресії", - сказав він.

За його словами, оновлення озброєнь відбувається на основі стратегії імпортозаміщення, "в якій ми позбулись тотальної залежності від постачань із Росії", тоді як ще у 2013 році ця залежність для різних видів озброєнь досягала рівня від 40 до 70 відсотків. При цьому Порошенко зазначив, що вже з цього року планується активна розробка, підготовка виробництва і закупівля сучасного високоточного ракетного озброєння, систем артилерії, бронетанкової техніки, боєприпасів, високоточних засобів ураження.

"Наші оборонні потреби перевищують наші можливості. І ми повинні знайти нестандартні виходи. Суспільство, Збройні сили очікують значних і системних рішень у сфері оборони. Вимагаю від військового керівництва нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії і плани противника", - підкреслив він.

Від Міноборони України та Генерального штабу ЗСУ ППорошенко вимагає "прискорити досягнення оборонним сектором стандартів Північноатлантичного Альянсу, так само як і повної взаємосумісності з арміями країн-членів військово-політичного блоку".

Як повідомлялося, 14 вересня Кабмін затвердив і скерував до Верховноъ Ради проект держбюджету на 2019 рік. Документ передбачає збільшення витрат на безпеку і оборону на 31,5 млрд грн. Витрати на сектор безпеки і оборони складатимуть 209,5 млрд грн.

Зокрема, на розвиток і модернізацію військової техніки в документі приділяється 36,2 млрд грн (на 3,9 млрд грн більше порівняно з 2018 роком), на грошове забезпечення військовослужбовців – 108,3 млрд грн (на 24,1 млрд грн більше) і громадську безпеку – 82,1 млрд грн (на 16,1 млрд грн більше).