UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко у Брюсселі обговорить ратифікацію асоціації з ЄС

Лідери України, Євросоюзу та Нідерландів зустрінуться для "пошуку взаємоприйнятного компромісу" через небажання Амстердама завершити ратифікацію асоціації.

Президент України Петро Порошенко має намір обговорити питання ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом з лідерами ЄС, і зокрема Нідерландів.

Для цього зараз готується візит глави української держави до Брюсселя, який заплановано на другу половину жовтня, на 20-21 числа, повідомив заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"І під час цього візиту ми, звичайно, будемо розуміти питання ратифікації, пошуку взаємоприйнятного компромісу щодо ратифікації Угоди про асоціацію як з ЄС, так і нашими нідерландськими партнерами", - розповів Він на брифінгу в АП у п'ятницю, 23 вересня.

Заступник голови АП додав: "Я думаю, ми знайдемо цей компроміс, оскільки у нас є чітка домовленість у президента з прем'єр-міністром Нідерландів щодо того, що під час прийняття будь-якого рішення повинні бути враховані інтереси трьох сторін: України, Нідерландів і Європейського Союзу в цілому".

"Це дипломатичний процес, але наш інтерес – зробити це якомога швидше", - підкреслив Єлісєєв.

Читайте також: Рютте назвав умови ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію України з ЄС

Нагадаємо, 12 квітня були оголошені результати референдуму в Нідерландах асоціації України і ЄС. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців. Явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся.

У відповідності з нормами ЄС для укладення угоди про асоціацію з третьою країною, його повинні ратифікувати уряди всіх країн-учасниць союзу.

Офіційний Київ відреагував на заяву Рютте, назвавши неприйнятною позицію Амстердама щодо можливості відмови від ратифікації асоціації Україна-ЄС.

Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також про позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди" на сайті DT.UA.