UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко, Туск і Юнкер уникли відповіді на питання про підсумкову заяву саміту "Україна-ЄС"

Дональд Туск заявив про підтримку положення щодо європейського вибору України, але додав, що це особиста думка його та Жан-Клода Юнкера.

Під час прес-конференції за підсумками саміту "Україна-ЄС" лідери Європейського союзу та України не відповіли на запитання журналіста щодо загальної підсумкової заяви.

Президент України Петро Порошенко, голова Європейської ради Дональд Туск і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер не згадали про підсумковому заяву, яка вважається невід'ємним підсумком саміту Євросоюзу з іншими державами. Також вони не відповіли на питання журналіста про те, чи було схвалено заяву і чи згадується у ній про європейський вибір України.

У свою чергу, Туск нагадав журналістам, що теза про європейський вибір України міститься в преамбулі Угоди про асоціацію, передає "Європейська правда".

"Я лише повторю те, що я сказав про найважливішу частину найважливішого документа, угоду про асоціацію. І це не слоган. У ній записано, що Європейський союз визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір", - заявив він

Туск також додав, що підтримує це положення, але підкреслив, що робить заяву від свого імені, а не від імені Євросоюзу.

"Це також наша особиста думка, моя і Жан-Клода Юнкера. І це не випадково, що думка президентів двох європейських інститутів збігається, коли мова йде про відносини України і ЄС", - сказав Туск.

Читайте також: Порошенко наполягає на якнайшвидшій розробці "дорожньої карти" інтеграції України в ЄС

Раніше повідомлялося, що XIX саміт "Україна-ЄС" завершиться без ухвалення підсумкової заяви або загальної декларації. На вимогу країн-членів, ЄС поставив під сумнів факт того, що Україна прагне до інтеграції з ЄС.

Київ, у свою чергу, наполягав, щоб у спільній заяві було посилання на фразу з преамбули Угоди про асоціацію: "Європейський союз визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір, в тому числі – її зобов'язання облаштовувати розвинуту й стабільну демократію та ринкову економіку".