UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко спрогнозував терміни надання Україні ПДЧ НАТО

Президент підкреслив, що Україна повинна відповідати критеріям ЄС і НАТО.

Президент України Петро Порошенко висловив упевненість, що в найближчі п'ять років Україна зможе отримати План дій щодо членства в НАТО. Основною умовою успіху євроатлантичних прагнень України глава держави назвав відповідність критеріям НАТО і Європейського Союзу.

"Ми маємо відповідати критеріям членства в ЄС і відповідати критеріям членства в НАТО. Я впевнений, що в той час у нас вже буде план дій щодо членства в НАТО, у нас буде рішення про надання Україні членства", - заявив президент в інтерв'ю телеканалу "Україна", що транслювалося ввечері в неділю, 3 лютого.

За словами Порошенка найближчими роками Україна не зможе досягти повної енергетичної незалежності, нарощуючи власний видобуток і впроваджуючи енергозберігаючі технології.

Президент також вказав на необхідність істотного поліпшення інвестиційного клімату в країні.

"Зараз завдання увійти, орієнтовно протягом трьох, а не п'яти років у 50 країн з найкращим інвестиційним кліматом в світі", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.

У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Документ передбачає, що до 2020 року в українській армії мають бути проведені заходи щодо безпеки інформації згідно зі стандартами НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.

Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".