UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко сподівається, що Рада безпеки і Генасамблея ООН відправлять миротворців у Донбас

На зустрічі із заступником генсекретаря ООН президент України наголосив на необхідності активізації зусиль у напрямку миротворців в регіон

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з заступником Генерального секретаря ООН і главою Програми розвитку ООН Хелен Кларк.

Як повідомили в прес-службі глави держави, Порошенко відзначив необхідність активізації зусиль у напрямку миротворців під егідою ООН для деескалації ситуації в Донбасі і висловив надію, що Рада безпеки ООН Генеральна Асамблея цієї організації затвердять відповідний мандат.

Президент України і Глава програми ООН обговорили основні напрямки і завдання великої міжнародної донорської конференції, проведення якої заплановано в Україні в квітні, і домовилися активізувати зусилля щодо її підготовки та проведення.

Порошенко також подякував Хелен Кларк за перегляд Плану гуманітарного реагування ООН (ПГР) на ситуацію в Донбасі, який був збільшений з 189 до 316 млн. дол. США, а кількість отримувачів допомоги зросла з 900 тис. до 3,2 млн. чол.

Співрозмовники також обговорили подальше впровадження реформ в Україні і проведення конституційного діалогу всередині країни.

Сторони домовилися, що Програма розвитку ООН буде залучена до процесу конституційних змін в Україні та сприятиме конституційного діалогу.

Читайте також: Порошенко підписав закон про забезпечення зброєю українських миротворців

Рішення зі схвалення Верховної Ради попросити Організацію Об'єднаних Націй про введення в країну миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН було прийняте на засіданні РНБОУ 18 лютого. "Блакитні каски", на думку київської влади, повинні встати на лінії розмежування між українськими військами і сепаратистами, а також уздовж тих ділянок українсько-російського кордону, які зараз не контролюються центральним урядом. Минулого тижня попередня заявка на введення миротворчого контингенту вже була надіслана Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну.

DT.UA раніше писало про те, що проханням направити в Україну миротворців Київ фактично веде до заморожування конфлікту в Донбасі. В підсумку це означатиме політичне і економічне відсікання контрольованих бойовиками територій.