UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко розповів про домовленості України з Німеччиною у сфері кібербезпеки

Президент вважає, що Україна може зробити внесок у захист демократії від гібридних атак Росії.

Президент України Петро Порошенко в ході зустрічі з федеральним канцлером Ангелою Меркель на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі обговорював із нею домовленості про співробітництво держав у сфері кібербезпеки. За словами президента, Україна і Німеччина координуватимуть зусилля для протидії російському втручання у вибори, повідомляє прес-служба глави держави.

"Йдеться про кібербезпеку..., про обмін даними", - розповів Порошенко в інтерв'ю телеканалу "Україна" у четвер, 24 січня.

При цьому він не став розкривати деталі домовленостей між державами щодо співробітництва спецслужб і механізмів забезпечення кібербезпеки.

Порошенко нагадав, що Україна є одним з ініціаторів створення трастового фонду НАТО з кибербезопаности, і що вже вдалося укласти двосторонні угоди з США, Британією і Німеччиною про співпрацю в цій сфері.

"На сьогоднішній день дуже важливо, що і США, і ЄС, і Канада сприймають це як реальну загрозу. Йдеться не про допомогу Україні, йдеться про об'єднання зусиль для захисту демократії в усьому світі. Тому що Росія намагається використовувати демократичні інструменти і механізми, щоб підірвати демократію зсередини. Звичайно, ми захищатимемо державу, в тому числі і від таких гібридних загроз Росії", - підсумував президент.

Нагадаємо, що у жовтні 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України". Документ визначає основні об'єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та національну систему кібербезпеки. Також в законі прописані правові та організаційні основи захисту інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки держорганів, підприємств, установ, організацій та громадян.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року президент Петро Порошенко підписав закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України". Документ визначає основні об'єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та національну систему кібербезпеки. Також в законі прописані правові та організаційні основи захисту інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки держорганів, підприємств, установ, організацій та громадян.