Післявоєнна система глобальної безпеки загалом і Рада Безпеки ООН як один з її елементів виявилися неефективними, вважає президент України Петро Порошенко.
"Ми повинні розуміти, ми повинні бути абсолютно відвертими і прямолінійні: конфлікт на сході України продемонстрував неефективність післявоєнної глобальної системи безпеки, в тому числі Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. І це сталося тому, що один з постійних членів, що володіють правом вето, є агресором", - в інтерв'ю телеканалу АВС.
Порошенко впевнений, що тепер світ повинен будувати нову систему, яка зможе зупинити "це дуже небезпечний розвиток ситуації у всьому світі".
Радбез ООН вже неодноразово на своїх засіданнях розглядала ситуацію в Україні, зокрема вторгнення російських військ у Донбас. Проте до якихось реальних наслідків це так і не привело. РФ користується правом вето на рішення Радбезу, і президент Польщі Броніслав Коморовський навіть заявляв, що Росію необхідно позбавити цього права на рішення по Україні.
Тим не менш, згідно ст. 108 Статуту Ради безпеки ООН, за позбавлення права вето повинні проголосувати 2/3 членів Генеральної Асамблеї ООН, а також всі члени Радбезу. Таким чином, Росія повинна буде проголосувати за позбавлення права вето самої себе.