UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко пропонує створити Вищу раду правосуддя, щоб позбавити суддів імунітету

Передбачається, що Рада зможе вносити подання про призначення судді, приймати рішення про звільнення судді з посади та переведення судді з одного суду до іншого.

Президент України Петро Порошенко пропонує створити Вищу раду правосуддя, щоб убезпечити суддів від спокус і хабарів.

"Ми повинні захистити суддів від хабарів і спокус, в тому числі і через невідворотність покарання, захистити від тих чи інших політичних діячів, які будуть позбавлені можливості в той чи інший спосіб мотивувати суддів на неправосудні рішення", - сказав голова держави в понеділок, 9 листопада, відкриваючи обговорення питання про конституційні зміни щодо судової реформи на 14-му засіданні Національної ради реформ, інформує прес-служба президента.

На думку українського лідера, створення нового органу - Вищої ради правосуддя – допоможе вирішити ці питання. Передбачається, що Рада зможе вносити подання про призначення судді, приймати рішення про звільнення судді з посади та переведення судді з одного суду до іншого.

"Суддя позбавляється того абсолютного імунітету, який він має зараз. Імунітет буде обмежуватися виключно функцією відправлення правосуддя. Суддя не може бути притягнутий до відповідальності за рішення, яке він приймає. Але вчинення будь-якого іншого правопорушення, починаючи з створення дорожньо-транспортної пригоди і закінчуючи одержанням хабара, створює можливість для прямого і безпосереднього притягнення судді до відповідальності", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, 30 жовтня спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман виступив з пропозицією призначити за новою процедурою 800 суддів.

"У нас з вами сьогодні в українському парламенті є 253 подання про звільнення суддів. У нас є з вами сьогодні 547 суддів, які претендують на призначення безстроково. Я вношу пропозицію цих 800 суддів не призначати безстроково, а провести процедуру у відповідності з законом про право на справедливий суд і відібрати 800 публічно, якісно нових професійних суддів", - сказав він в ході парламентського засідання.

За словами спікера Ради, в судовій системі працюють 7,2 тисячі суддів.

Як повідомлялося, в лютому 2015 року парламент ухвалив закон про справедливий суд, внесений Петром Порошенком.