Президент України Петро Порошенко допускає перегляд змісту проекту змін до Конституції України в частині децентралізації у разі невиконання російською стороною мінських угод.
"Якщо Москва все-таки вирішить поховати мінські угоди, то ми повернемося до змісту змін до Конституції. Я жодним чином не збирають прискорювати цей процес", - сказав Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку.
На його думку, затвердити зміни до Конституції остаточно не можна до тих пір, поки не буде прогресу в політико-дипломатичному врегулюванні конфлікту в Донбасі.
"...Щоб ті, хто в першому читанні був проти, у другому – я на це дуже сподіваюся – знайшли для себе аргументи і проголосували "за". Це оптимістичний прогноз, до якого я прагну і якого хочуть більшість українців. Але всі повинні розуміти (і в Україні, і за її межами), що без відчутного прогресу у політико-дипломатичному врегулювання остаточного затвердження змін до Конституції не буде", - додав президент, підкресливши, що це його принципова позиція.
Глава держави також наголосив на необхідності вирішити ряд проблем, зокрема, "перенести фейкові вибори, які призначені окупаційною владою" на контрольованих бойовиками територіях Луганської та Донецької областей, а також забезпечити звільнення заручників.
Нагадаємо, 31 серпня, Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Після цього під Радою почалися заворушення.
Після зіткнень під Радою щонайменше 122 людини були госпіталізовані, більшість з яких - силовики, один боєць Нацгвардії загинув, заявив глава МВС Арсен Аваков.
Аваков також зазначив, що затримано було 30 чоловік, і один з них зізнався, що кинув гранату, в результаті вибуху якої загинув молодий службовець Нацгвардії з Херсона.
Крім того, міністр МВС безпосередньо звинуватив "свободівців" у вибуху бойової гранати під Радою та провокаціях, назвавши їх справжніми "злочинцями". У самій "Свободі" стверджують, що силовики "першими застосували силу до протестувальників", а влада провокує патріотів", тому вся відповідальність за "теракт" у Раді лежить на них.
Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".