UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко пообіцяв ініціювати зміни до Конституції щодо закріплення до членства України в ЄС та НАТО

За його словами, існує загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин.

Президент Петро Порошенко заявив, що внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції України в частині закріплення в Конституції стратегічних цілей Української держави щодо набуття членства України в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі.

"Ще одні зміни до Конституції на яких я наголошую. Найближчим часом мною буде передано до Верховної Ради проект змін до Конституції – поправку, яка закріпить дві наших стратегічних цілі тісно пов'язані одна з одною", - сказав президент під час урочистих заходів з нагоди Дня Конституції України.

Глава держави повідомив, що готуючи цю ініціативу, він виходив з трьох надзвичайно важливих міркувань.

"По-перше, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. По-друге, орієнтація на Євросоюз та Північноатлантичний Альянс підтримуються абсолютною більшістю громадян, про що переконливо свідчить динаміка громадської думки. Але при цьому, по-третє, існує очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин. І походить вона не лише від тих сил, які заслужили собі репутацію п'ятої колони", - сказав Петро Порошенко.

За його словами, "серед політиків дедалі більше стає охочих поставити під сумнів наш чітко вивірений європейський курс, і нам вже окремі безвідповідальні політикани малюють необхідність повернення на Схід".

"Щоб ніхто і не думав петляти, впевнений, що це має бути прямим текстом зафіксовано у Конституції", - додавши, що існує можливість зібрати триста голосів за це рішення у нинішньому складі Верховної Ради.

Зазначимо, що заступник державного секретаря США Джон Салліван заявив, що США мають намір підняти українське питання на саміті НАТО і незадоволені постійним угорським блокуванням співробітництва України з Альянсом.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО.Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.