Запланована наступного тижня в Гельсінкі зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна, підтвердить, що Україна знаходиться на передньому краї європейської і трансатлантичної політики, заявив президент України Петро Порошенко у своїй статті на сайті газети Financial Times, та додав, що бажає успіхів Трампу в його поїздці на зустріч із Путіним.
"Цей "український тиждень" відправить потужне послання, яке буде почуто в Брюсселі і за його межами - найголовніше в Гельсінкі. Грунтуючись на нашому узгодженому підході не робити нічого, що стосується України без України, я бажаю пану Трампу успіхів у його спробах повернути Путіна в стрій. Знаючи російського президента, я можу посперечатися, що він жадає нашої поразки. Але це не варіант, і цього ніколи не станеться", - пише Порошенко.
Глава української держави зазначив, що зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна відбудеться в 28-му річницю проголошення українським парламентом державного суверенітету.
Порошенко додав, що хоча проблеми, що стоять перед Україною, зараз величезні, "але зараз не час послабити тиск на Росію".
"Зробити це було б визнанням слабкості. Замість цього ми повинні дати зрозуміти, що цінності і принципи вільного світу не будуть скомпрометовані... У Брюсселі цього тижня ми дамо зрозуміти, що ціна для Росії за її агресію буде рости до тих пір, поки не будуть виконані мінські угоди і не закінчиться окупація Криму і Донбасу. Настав час для конкретних дій", - пише український президент.
Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна відбудеться 16 липня в столиці Фінляндії.
У Кремлі анонсували "дуже серйозну розмову" лідерів обох держав. У Білому домі повідомили про те, що на переговорах Трампа і Путіна обговорюватимуться питання втручання РФ у президентські вибори в США у 2016 році, а також російська агресія в Україні та Сирії.
Відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.
Слова Трампа піддали критиці західні журналісти й аналітики. "Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією й окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися в Прибалтику? Чому не захопити всю Грузію? Чому б підтримуваним Росією силам не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?", – поцікавилися експерти.