UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко підписав "безвізовий" закон про електронне декларування

Це був останній закон, необхідний для введення безвізового режиму з Євросоюзом.

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою у вівторок, 15 березня, закон про електронне декларування доходів і майна чиновників, необхідний для безвізового режиму з Європейським cоюзом, передає прес-служба глави держави.

"У 2016 році цей закон вступає в дію. Заповнювати чиновники будуть декларації в 2016 році, і відповідальність буде наступати в 2016 році. У вашій присутності я підписую цей закон", – сказав президент під час зустрічі з представниками комісії з обрання членів Національного агентства з питань протидії корупції.

Порошенко підкреслив, що всі закони та зміни, які входять в "безвізовий пакет", важливі для України і спрямовані на боротьбу з корупцією.

У свою чергу глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, який також був присутній на зустрічі, привітав прийняття закону, зазначивши, що до напрацювання цього документа були залучені експерти Єврокомісії.

Читайте також: Порошенко обговорить у Брюсселі безвізовий режим

15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна чиновників. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.

"Парламент зробив все, щоб українці змогли їхати в Європу без віз вже в цьому році", – прокоментував у своєму "Твіттері" прийняття закону Порошенко.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман в той же день підписав прийнятий закон про електронне декларування доходів і майна чиновників.

12 березня президент України Петро Порошенко повернув у Раду законопроект про електронне декларування майна та ініціював внесення низки поправок. Зокрема, законопроект було доповнено такою нормою: "У 2016 році посадові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають відповідно до статті 50 цього закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи".

Також законом вводиться адміністративна та кримінальна відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях 2016 року.