UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив зі Столтенбергом протидію РФ в Чорному й Азовському морях

Президент запевнив генсека Альянсу в незмінності євроатлантичного курсу України.

Президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорили координацію зусиль з протидії російській загрозі в акваторії Чорного і Азовського морів. Зустріч відбулася на полях Мюнхенській конференції з питань безпеки у п'ятницю, 15 лютого, повідомляє прес-служба глави держави.

Співрозмовники приділили увагу посиленню співпраці України і НАТО для зміцнення потенціалу Військово-морських сил Збройних сил України.

Столтенберг розповів Порошенку про результати його зустрічі з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим, у ході якої генсек Альянсу нагадав Кремлю про необхідність звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі.

Президент запевнив генсека НАТО в незмінності євроатлантичного курсу України, закріпленого на конституційному рівні. Столтенберг, у свою чергу, підтвердив, що Альянс дотримується принципу відкритих дверей.

Порошенко подякував НАТО за масштабну допомогу в реформуванні сектору безпеки і оборони згідно зі стандартами Альянсу, а також за послідовну позицію підтримки державного суверенітету і територіальної цілісності України і засудження російської агресії.

Порошенко висловив впевненість, що наступного тижня Євросоюз ухвалить пакет санкцій проти Росії за агресію в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".