Президент України Петро Порошенко у вівторок, 19 вересня, на полях Генасамблеї ООН зустрівся з президентами Австрії та Словаччини Александром Ван дер Белленом і Андреєм Кіскою, повідомляє прес-служба глави держави.
Український президент обговорив з лідерами Австрії та Словаччини стан справ у Донбасі й анексиованому Криму. Особливу увагу Порошенко приділив питанню залучення міжнародних партнерів до спільної роботи в питанні деокупації півострова.
Крім того, президент озвучив українську позицію щодо розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в Донбасі, зазначивши, що Київ наполягає на розміщення миротворців на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.
Під час зустрічі з Ван дер Белленом Порошенко закликав австрійське головування в ОБСЄ підтримати активний діалог в ООН з цього питання. Президенти Австрії та України зійшлися в оцінках важливості розширення технічних і технологічних можливостей СММ ОБСЄ для ефективного виконання її функцій в Донбасі.
Ван дер Беллен прийняв запрошення Порошенка відвідати Україну.
Крім того, Порошенко погодив з Кіскою поглиблення співпраці в питаннях прикордонного та митного контролю на українсько-словацькому кордоні для підвищення ефективності боротьби з контрабандою і нелегальною міграцією.
У прес-службі АП запевнили, що президент Словаччини "із розумінням поставився до аргументів президента України" під час обговорення ухваленого Верховною Радою закону "Про освіту".
Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Раді Безпеки ООН.
6 вересня, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко передав генеральному секретареві ООН Антоніу Гутерришу і голові Ради Безпеки ООН письмовий виклад української позиції щодо миротворчого контингенту в Донбасі. Українська сторона наполягає на розміщенні міжнародного контингенту на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.
Детальніше про перспективи роміщення "блакитних касок" у Донбасі читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироигрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".