UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив із німецькими держсекретарями підготовку візиту Меркель до України

Федеральний канцлер має відвідати Україну найближчими тижнями.

Київ відвідала делегація федерального уряду Німеччини

Київ відвідала делегація федерального уряду Німеччини

Президент України Петро Порошенко в четвер, 18 жовтня, прийняв делегацію державних секретарів федеральних міністерств Німеччини та обговорив із ними підготовку візиту канцлера Ангели Меркель до України. Сторони відзначили важливість майбутніх переговорів з точки зору зміцнення партнерства між державами, повідомляє прес-служба глави держави.

Особливу увагу співрозмовники приділили європейськии санкціям проти Росії. Український президент звернув увагу на активізацію росіян в акваторії Азовського моря, назвавши її прямим продовженням окупації і мілітаризації Кримського півострова.

Представники німецької делегації висловили співчуття у зв'язку з масовим вбивством в окупованій Керчі. Сторони також торкнулися проблеми визволення українських в'язнів Кремля.

Український президент звернув увагу представників федерального уряду Німеччини на загрози, які російський газопровід "Північний потік-2" несе енергетичній безпеці Євросоюзу.

Як повідомлялося, в ході телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком 1 жовтня федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила намір відвідати Україну цієї осені.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, в ході візиту Меркель до Києва Порошенко обговорить із нею питання звільнення українських в'язнів Кремля, анексований Крим, санкції проти Росії, "Північний потік-2" і співпрацю між країнами.