UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко назвав терміни переходу України на стандарти НАТО

НАТО надасть Україні підтримку через трастові фонди.

З 2017 року національна щорічна програма співпраці з НАТО буде спрямована на досягнення Україною стандартів Альянсу, заявив президент України Петро Порошенко.

"З наступного року вся допомога з боку НАТО буде повністю пов'язана із завданнями реформування. Часові рамки залишаються колишніми – 2020 рік", – повідомив президент журналістам за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом в Брюсселі в четвер, 20 жовтня.

Порошенко також подякував Альянс за підтримку і розвиток обороноздатності України, а також за допомогу в реформуванні сектору безпеки і оборони.

"Ми дуже вдячні за безпрецедентний комплексний пакет допомоги НАТО для України, яка орієнтована на українські потреби. Найкраща відповідь на російську агресію – це міцна Україна, яка досягла стандартів НАТО. Це те, що ми робимо в Україні", – підкреслив президент.

Порошенко також відзначив важливість поглиблення співробітництва між Україною і НАТО в питаннях регіональної безпеки, особливо в контексті боротьби з російською агресією, а також висловив зацікавленість в інтенсифікації діалогу в плані ситуативної обізнаності та сумісності.

Генсек НАТО, у свою чергу запевнив, що Альянс продовжить співпрацю з Україною і надасть допомогу Києву в проведенні реформ і зміцненны оборонного потенціалу.

"НАТО продовжить надавати практичну і політичну підтримку, а також підтримку через трастові фонди НАТО для побудови інституцій. Також ми співпрацюватимемо в сфері кібербезпеки та реабілітації поранених військових", – уточнив Столтенберг.

Як повідомлялося, 8 червня президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України в НАТО.

Згідно з бюлетенем Україна вже до кінця 2018 року повністю відмовиться від покупки і використання комплектуючих для військової техніки, вироблених в Росії. Також до кінця 2016 року планується прийняти закон про військову поліцію.

Бюлетень передбачає, що до 2020 року в українській армії повинні бути проведені заходи щодо безпеки інформації відповідно до стандартів НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.