UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко назвав причину, з якої не звільняє Шокіна

Президент України повідомив, що відмовився від схеми, коли зміни в прокуратурі зводяться до зміни генпрокурора.

В Україні триває системна реформа Генпрокуратури, заявив на прес-конференції президент України Петро Порошенко.

Порошенко пояснив, що у ГПУ забрали всі антикорупційні розслідування, передавши їх у Антикорупційне бюро, нагляд за якими здійснює спеціалізована Антикорупційна прокуратура.

"Коли ми по телевізору дивилися обрання голови НАБУ, всі аплодували, всі були переконані, що обрали незалежної людини. При цьому ходили чутки, що обрали людину, якого не хотів Порошенко, бо була інформація, можливо частково і правдива, що я пропонував кандидатуру Давіта Сакварелідзе", - заявив Порошенко.

За словами президента, ГПУ заберуть ще й функцію слідства. Прийнятий Верховною Радою відповідний закон Порошенко підписав на прес-конференції.

"Я підписав цей закон і тим самим прокуратура повинна бути обмежена лише справою інтересів держави в суді. Я не буду йти по шляху, коли ми будемо міняти кандидатів на посаду генпрокурора. Я пішов по шляху зміни системи та її структури", - сказав він.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року народні депутати повторно почали збір підписів за відставку генерального прокурора Віктора Шокіна.

11 грудня у Соболєва в Раді вкрали папку з підписами за відставку Шокіна. На момент зникнення там було 127 підписів. Для того, щоб включити до порядку денного питання про відставку генпрокурора необхідно зібрати 150 підписів народних депутатів, а для того, щоб відправити генпрокурора у відставку, необхідно 226 голосів.

Раніше повідомлялося, що низка народних депутатів і суспільно-політичних сил ведуть активну кампанію по збору підписів депутатів за відставку Шокіна. Зокрема, профільний комітет Ради, головою якого є Єгор Соболєв, "Радикальна партія", яка звинувачує Шокіна у політичних переслідуваннях, а також громадські активісти "Центру з протидії корупції" активно виступають за відставку Шокіна як представника "старої команди".

Один із заступників Шокіна "нової" команди прокурорів Давид Сакварелідзе заявляв, що особисто з Шокіним у нього немає таких розбіжностей, які заважали б працювати. Проте в найближчому оточенні Шокіна, додавав він, є безліч тих, хто гальмує реформи.