UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко назвав дату введення санкцій ЄС проти РФ за агресію в Керченській протоці

Президент України обговорив санкції проти РФ з генсеком НАТО і головою комітету Сенату США з міжнародних відносин.

Президент України Петро Порошенко висловив впевненість, що наступного тижня Європейський Союз введе санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.

"Я не сумніваюся, що найближчим часом, на початку наступного тижня, в Брюсселі санкції після координацій зусиль з Україною точно будуть прийняті", - заявив глава держави журналістам на полях Мюнхенській конференції з питань безпеки у п'ятницю, 15 лютого.

Порошенко уточнив, що вже обговорив новий пакет антиросійських санкцій із генсеком НАТО Єнсом Столтебергом і головою комітету Сенату США з міжнародних відносин Джеймсом Рішем.

За словами українського президента, погоджений державами ЄС проект санкцій складається зі 124 сторінок.

"Ціна, яку Росія змушена буде заплатити за акт агресії проти України, буде підвищено", - підкреслив глава держави.

Він також повідомив, що доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну зустрітися з "друзями України" для координації дій з посилення міжнародного тиску на Кремль.

Раніше американське видання Bloomberg повідомило, що держави ЄС погодили проект санкцій проти восьми громадян РФ, причетних до атаки на українську корабельну групу в Керченській протоці і водах Чорного моря. За даними Financial Times, до санкцій приєднаються США. Міністри закордонних справ держав ЄС обговорять це питання 18 лютого.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

их військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".