UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко, Меркель і Олланд обговорять підготовку саміту "Нормандської четвірки" наступного тижня

Співрозмовники обговорили підсумки консультацій дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії.

Президент України Петро Порошенко в неділю, 16 жовтня, провів тристоронні переговори з президентом Франції Франсуа Олландом і федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомляє прес-служба глави держави.

Співрозмовники домовилися провести наступну бесіду в тристоронньому форматі, присвячену обговоренню перспектив саміту глава держав "Нормандської четвірки", наступного тижня.

Порошенко, Меркель і Олланд також обговорили підсумки консультацій дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, а також відзначили ефективність німецько-франко-української взаємодії в роботі над дорожньою картою імплементації Мінських угод.

"Петро Порошенко наголосив на важливості подальших скоординованих зусиль з метою забезпечення виконання Росією та її маріонетками умов Мінських домовленостей в частині безпеки як передумови для будь-якого прогресу в політичному напрямку", – сказано в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті президента України.

Читайте також: Пєсков про терміни зустрічі "нормандської четвірки": поки ясності немає

Раніше DT.UA повідомляло, що досягнута попередня домовленість про зустрічі лідерів нормандської четвірки. За даними дипломатів, 10 жовтня відбулися консультації експертів-юристів, уповноважених главами чотирьох країн. Темою обговорення стали два питання: в першу чергу закон про вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також закон про особливий статус Донбасу. Завданням експертів була чергова спроба відомості двох основних концепцій цих законів разом.

Прес-служба Єлисейського палацу після телефонної розмови президента Франції Франсуа Олланда з Петром Порошенком і представником канцлера Німеччини Ангели Меркель повідомила, що Олланд готовий "у найближчі дні прийняти участь у новій зустрічі в нормандському форматі, яка повинна дати вирішальний поштовх у врегулюванні кризи".