UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко і Юнкер узгодили подальші кроки для запровадження безвізового режиму з ЄС

Президент петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Єврокомісії Юнкером.

Президент України Петро Порошенко в п'ятницю провів телефонну розмову з головою Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером, інформує прес-секретар глави української держави Святослав Цеголко.
"Президент провів телефонну розмову з президентом Єврокомісії Юнкером", - написав він у своєму акаунті в Твіттер в п'ятницю.


Пізніше прес-служба глави української держави повідомила, що в ході розмови співрозмовники узгодили подальші кроки для запровадження Євросоюзом безвізового режиму для українців.
Зокрема, співрозмовники обговорили зміни до законодавства України про електронному декларуванні і вітали досягнення компромісу в переговорах України і Єврокомісії про внесення цих змін.
"Ж.-К. Юнкер висловив надію на позитивне рішення Верховної Ради щодо законодавчого врегулювання питання електронного декларування згідно зі стандартами ЄС, що стане значним кроком уперед в реалізації антикорупційної політики і дозволить Україні через кілька років інтегруватися в Європейський Союз", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Андрій Пленкович заявив у п'ятницю, 11 березня, що вже влітку візовий режим між Україною і Євросоюзом може бути скасований, незважаючи на деякі труднощі, які виникли з виконанням вимог ЄС.
Читайте також: Експерти ЄС досягли з українськими чиновниками компромісу щодо безвізового режиму

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія відклала безвізовий режим для України.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".