Президент Петро Порошенко назвав символічною і вагомою роль українсько-американського навчання Seа Breeze у стратегічному партнерстві України з Північноатлантичним альянсом.
"Наш намір повернути на порядок денний питання про План дій щодо членства в НАТО і наближення нашого оборонно-безпекового сектору до стандартів Альянсу, засвідчена численними опитуваннями громадської думки потужна підтримка саме такої стратегії, – все це засвідчує, що обраний курс правильний і безальтернативний", - сказав Порошенко.
Прошенко також зазначив, що протягом трьох останніх років Україна суттєво просунулася на шляху євроатлантичної інтеграції. Президент нагадав, що трохи більше місяця тому українці отримали безвізовий режим в країни ЄС, а декілька днів тому була завершена ратифікація Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Президент підкреслив, що реформи, які потрібні для членства в НАТО, майже повністю співпадають з реформами, які необхідні для членства в ЄС.
"Ми, українці, на собі відчули ту загрозу миру в Європі та в усьому світі, яка генерується з Кремля, - із столиці країни, яку свого часу Рональд Рейган називав імперією зла", - сказав Порошенко.
Нагадаємо, що Петро Порошенко на спільній з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом прес-конференції 10 липня заявив, що Україна починає дискусію з Північноатлантичним Альянсом щодо надання ПДЧ.
Новопризначений керівник української місії при НАТО Вадим Пристайко в інтерв'ю DT.UA прокоментував цю заяву. "Я знаходився в кімнаті і чув, що президент звернувся з офіційною пропозицією почати діалог про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. Представники альянсу у відповідь сказали, що вони почули цю пропозицію. Про згоду НАТО надати Україні ПДЧ не йшлося", - зазначив Пристайко.
Пристайко також зазначив, що консультації з НАТО щодо ПДЧ почалися ще до 2006 року, коли Альянс офіційно запросив Україну почати роботу в рамках Плану.