UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко обговорив з головою ПА НАТО подальше поглиблення партнерства Альянсу і України

Президент розповів Расі Юкнявічене про свої конституційні ініціативи.

Президент України Петро Порошенко в середу, 17 жовтня, провів зустріч із головою Парламентської Асамблеї НАТО Расою Юкнявічене й обговорив з нею питання подальшого поглиблення партнерства України і Північноатлантичного Альянсу.

У ході зустрічі український президент висловив надію, що ПА НАТО буде надавати пріоритетну увагу питанням співпраці з Україною в рамках політики відкритих дверей, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко вказав на необхідність збереження трансатлантичної єдності та єдиних підходів країн-членів для ефективної протидії гібридним загрозам з боку Росії.

Глава держави поінформував Юкнявічене про ініціативою закріпити в Конституції курс України на набуття членства в НАТО, а також подякував ПА НАТО за послідовну підтримку державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Порошенко в черговий раз висловив співчуття сім'ям загиблих пілотів літака СУ-27, який зазнав аварії під час багатонаціональних навчань "Чисте небо – 2018" за участю військовослужбовців Збройних сил України та армій держав-членів НАТО.

Нагадаємо, 27 вересня в Конституційний суд України (КСУ) надійшов проект конституційних змін про курс на ЄС і НАТО. Верховна Рада схвалила відправку до Конституційного суду президентського законопроекту (№9037) про внесення змін в Основний закон, 20 вересня. Тоді "За" проголосував 321 депутат.

У березні президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення правок до Конституції, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Також він задекларував плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих десяти років.

До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України до НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.

Про суперечності президентського законопроекту читайте в матеріалі Володимира Шаповала "Знову Основний Закон "за викликом"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".