UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поняття «доручення президента» суперечить Конституції

Закон «Про центральні органи виконавчої влади», прийнятий Верховною Радою 17 березня, запроваджує поняття обов’язкових до виконання «доручень президента», що насправді суперечить чинній Конституції України.

Про це в ефірі Першого національного каналу заявив народний депутат, представник партійної групи «Наша Україна» Віктор Матчук, повідомляє його прес-служба.

Депутат наголосив, що Конституція передбачає такі форми актів президента, як укази і розпорядження. Таким чином «доручення президента» можна називати неконституційним поняттям.

«Те, що стосується доручень, це така річ, яка вперше згадується тільки в цьому законі. До речі, ніякого формату доручення там не передбачено. І навіть не завжди зрозуміло – це доручення, які можуть бути в письмовій чи допускаються в усній формі? Це ті документи, про зміст яких громадяни України, швидше за все, не дізнаються ніколи, оскільки вони навіть не підлягають обов’язковому оприлюдненню», - переконаний В.Матчук.

На думку «нашоукраїнця», таке нововведення загрожує тим, що міністри або інші представники виконавчої влади можуть зіткнутися з проблемою під час прийняття рішень. «Ми розуміємо, що не Конституція призначає та звільняє міністра, а президент. Тому якщо перед міністром постане питання про те, що виконати – Конституцію, закон чи доручення президента – я не впевнений, що він зробить вибір на користь Конституції», - сказав нардеп.

Нагадаємо, що закон «Про центральні органи виконавчої влади» Рада прийняла 17 березня 2011 року. Це один з чотирьох законопроектів, які складають кістяк змін, визначених концепцією адміністративної реформи. Раніше в парламентібули прийняті зміни до закону про Кабмін.