В Україні 524 прокурори мають статус особи з інвалідністю, а загалом в органах прокуратури працює 831 людина із таким статусом, йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора України у відповідь на запит народного депутата Олексія Гончаренка.
Згідно з документом, який опублікував депутат, в Офісі Генерального прокурора працює 66 працівників, які мають статус особи з інвалідністю, із них – 26 прокурорів. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі таких працівників три, із них два прокурори.
В обласних та окружних прокуратурах працює 762 особи з інвалідністю, з яких прокурори 496. При цьому статус особи з інвалідністю мають вісім перших заступників та заступників керівників обласних прокуратур. Серед керівників прокуратур людей із таким статусом немає.
Раніше журналіст дослідили, що в органах української прокуратури кожен п’ятий отримує пенсійні виплати. Щоправда це не завжди вказує на наявність статусу інвалідності, адже прокурори можуть оформити пенсію після 25 років стажу на відповідних посадах.
Тема набула актуальності після того, як виявилось, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку підозрюють у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників Хмельницької обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника.
В ОГП провели перевірку та заявили, що більшість прокурорів з інвалідністю (74%) отримали свої довідки ще до 2022 року. Докладніше читайте у статті Інни Совсун "МСЕК і прокурори зі "інвалідністю". Як усе виправити?"