UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поляки хочуть поступок від України в питанні політики історичної пам'яті

На думку Гошевської, "треба показати історичну правду про те, що сталося на Волині".

Віце-маршалок польського Сейму від "Права і справедливості" Малгожата Гошевська, яка на недільних виборах черговий раз здобула мандат до Сейму на окрузі у Варшаві, вважає, що питання історичного діалогу між Україною та Польщею потребує дуже багато роботи.

"Але в питанні діалогу ще дуже багато роботи. Ще багато роботи у сфері освіти молодого покоління. Треба показати історичну правду про те, що сталося на Волині. Ми не хочемо жодних розрахунків, ми просто хочемо, щоб правда була правдою. Треба дотримуватися правди, адже це є підставою для порозуміння, про що багато разів говорив президент Лех Качинський. До діалогу, що базується на правді, багато разів закликав св. Іван Павло ІІ. Цих засад ми дотримуємося. Я завжди презентувала такий підхід і, розмовляючи з українською стороною, намагалася підкреслювати необхідність дотримуватися правди", - заявила Гошевська в інтрев'ю DT.UA.

Віце-маршалок також зазначила, що для Польщі важливо підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії, але підкреслила, що "є справи незмінні, але є й інші важливі для нас справи, і ми розраховуємо на розуміння з боку українських політиків".

Як писав раніше оглядач відділу міжнародної політики DT.UA Володимир Кравченко у проєкті "Тінь Бандери і Хмельницького", відтоді, як правоцентристська партія "Право і справедливість" отримала всю повноту влади, польський істеблішмент кардинально переглядає політику Польщі. У тому числі й у сфері національної пам'яті. Стосовно України це призвело до відмови від формули примирення "прощаємо і просимо прощення", і тепер історичні кривди виходять на перший план в українсько-польських відносинах. Нині польська влада покладає на українців усю відповідальність за Волинську трагедію 1943-1944 рр. і докоряє Києву за політику героїзації ОУН-УПА та Степана Бандери. В цьому трактуванні історії поляки виступають у ролі жертви, а українці - катами.

Читайте повне інтрев'ю Олександра Шевченка з віце-маршалком польського Сейму Малгожатою Гошевською: "Розраховуємо на розуміння з боку українських політиків"