Сейм Польщі офіційно не буде реагувати на звернення частини депутатів Верховної Ради України з проханням визнати дії ОУН і УПА в 1943-1944 роках на Волині "геноцидом" поляків.
Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив експерт Східного інституту з університету імені Адама Міцкевича в Познані Марек Фігура.
"Не думаю, що буде якась офіційна реакція на це звернення... Воно також не повинно вплинути на дискусію щодо Волинського злочину в Сеймі", - заявив експерт. Він зазначив, що цей лист є позицією не всього українського парламенту, а тільки його третини.
Фігура підкреслив, що польські законодавці повинні виважено підходити до такого роду звернень. "Є небезпека певної політичної гри з різних сторін, оскільки депутати як українського, так і польського парламентів в першу чергу є політиками, а не істориками. Ця ситуація вимагає більшої виваженості", - зазначив він.
У той же час експерт підкреслив, що діалог між парламентами щодо історичних питань потрібен, але його "трохи пізно починати перед самою річницею Волинської злочину (11 липня)".
Фігура висловив думку, що для більшості українських депутатів, які підписали це звернення, ближчі радянські ідеали, тому вони з легкістю засуджують дії ОУН і УПА, близьких для жителів Західної України. "Тут можна побачити більше політики, а менше морально-етичного розрахунку. Легко визнавати чужі злочини і вживати це для засудження своїх політичних конкурентів", - констатував він. У той же час експерт визнав, що звернення українських депутатів може бути дуже позитивно сприйняте окремими колами в Польщі, які дуже велику увагу приділяють відзначенню 70-ї річниці Волинської злочину.
Нагадаємо, 148 депутатів з Партії регіонів, Компартії та позафракційні підписали звернення до маршалка Сейму Польщі Єва Копача з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.
Секретар польсько-української групи з відділу міжнародних зв'язків Сейму Польщі Барбара Вронська повідомила агентству, що звернення українських депутатів ще не потрапило в нижню палату парламенту країни.
Текст проекту резолюції щодо Волинського злочину польські законодавці можуть розглянути під час найближчого засідання Сейму 10-11 липня. Депутати поки не можуть прийти до згоди щодо визначення трагедії: політики правоконсервативных партій наполягають на слові "геноцид" у тексті документа, а представники ліберальної "Громадянської платформи" пропонують обмежитися дефініцією "етнічна чистка з ознаками геноциду". !zn
Читайте також:
Як Москва відкрила ворота в пекло на Волині
Волинь-1943: погляд через 70 років