UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польський президент рекомендує Україні ніколи не погоджуватися на федералізацію

Україна погодилася на децентралізацію влади, але диявол криється в деталях і країна може отримати по суті федеративний устрій та автономії, які Росія розірве на частини.

Президент Польщі Броніслав Коморовський порадив Україні не погоджуватися на російські пропозиції щодо федералізації країни.

"Федералізація є небезпечною для України, навіть президент Лукашенко побачив у ній перспективу катастрофи для української держави", - сказав Коморовський на прес-конференції у Варшаві.

"Сьогодні ми з великою увагою стежимо за військовою загрозою для України. Але варто розуміти, що майбутнє України вирішиться у рамках дискусії про устрій цієї держави, тобто дискусій, які повинні вести всередині України ", - додав він.

Президент Польщі вважає, що у такій ситуації польська концепція реформи самоврядування - "це протиотрута для ідеї федералізації чи автономізації". "Самоврядування - це значний шанс для України, як уникнути російського меча, який хоче розділити Україну на шматки за принципом федерації чи автономії", - зазначив президент Польщі.

За словами Коморовського, хід чотиристоронніх розмов у Женеві свідчить, що Росія погодилася з тим, що Україна не буде федералізуватися, а натомість проведе глибоку реформу самоврядування. Як заявив польський президент, "диявол причаївся у деталях", і під час внутрішніх українських дискусій щодо форми самоврядування можуть з'явитися ідеї, які будуть вигідні Росії. І важливо, сказав він, що результати женевських переговорів дозволять Україні виграти хоч трохи часу для стабілізації ситуації і зміцнення влади.

Як повідомив Коморовський, Польща допомагає Україні у підготовці до реформи самоврядування. За його словами, польські експерти інтенсивно працюють у польсько-українській групі, яка готує концепцію децентралізації влади в Україні. До цієї групи приєдналися провідні фахівці з проведення конституційної реформи, які допоможуть узгодити принципи реформи органів самоврядування з відповідними записами в українській Конституції. Коморовський також зазначив, що Польща готова поділитися з Україною досвідом викорінення корупції, створення сприятливих умов для розвитку середнього і малого бізнесу, а також реформування армії. !zn

Читайте також:

Дещиця розповів, на які поступки пішла Україна у Женеві

В Женеві домовилися про роззброєння бойовиків і звільнення будівель на Донбасі

Обама, Меркель і Кемерон домовилися ввести нові санкції, якщо РФ не вживатиме заходів щодо деескалації ситуації в Україні