"Ми стурбовані політизацією правової системи, і це - реальна річ. Україна - складна країна, країна, для якої ми хотіли б бути добрими друзями, але зближення з Україною дещо ускладнюється тенденціями, які ми бачимо", - сказав він журналістам у середу, 19 січня, у Брюсселі. Мелія відвідав Брюссель на шляху до Києва.
Зокрема, коментуючи кримінальну справу, порушену стосовно колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, помічник держсекретаря висловив думку, що не потрібно персоніфікувати проблему, але слід говорити про більш широкий підхід до переслідування колишніх представників уряду, які зараз перебувають в опозиції. "Це піднімає питання: чи справді правова система керується політичними процесами. Стосується це її (Тимошенко) чи ні - це не так важливо у порівнянні з вагою, яка має загальний контекст. А що стосується відносин (США-Україна), то абсолютно все на них впливає", - сказав він.
При цьому Мелія додав, що є приклади "чудової співпраці". Зокрема, США "були у захваті" від рішення України позбутися збагаченого урану.
Коментуючи надання Чехією політичного притулку колишньому міністру економіки України Богдану Данилишину і можливості у зв'язку з цим ізоляції української влади, представник США висловив впевненість, що "зараз ми дуже далекі від дискусії щодо ізоляції української влади". "Але я думаю, що рішення влади Чехії має бути дзвіночком щодо того, як Європа і міжнародне співтовариство розглядають ці процеси", - сказав він, відзначивши, що існуючі проблеми будуть обговорюватися в ході його візиту до України.
Мелія висловив впевненість у тому, що успіх української держави залежить від надійності правової системи. "Це впливає на міжнародні інвестиції, на авторитет України у світі", - підкреслив він.
Представник США також відзначив, що діалог з українською владою проходить "дуже жваво і відверто". Зокрема, він нагадав про те, що у липні минулого року була створена робоча група з питань демократії, у рамках якої вже відбулося засідання за участю представників декількох міністерств.
Відзначивши, що місцеві вибори, які відбулися в Україні минулої осені, викликали стурбованість відносно правового середовища, в якому вони були проведені, Т.Мелія нагадав, що президент України Віктор Янукович звернувся за допомогою до міжнародного співтовариства з метою реформування виборчого законодавства в Україні. "США готуються, щоб допомогти у цьому", - запевнив він.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»