UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поки що "Слуга народу" – набір людей, а не політична сила - Рахманін

У партії Зеленського відсутні чітке оформлення, переконання, ідеологія та "червоні лінії", вважає журналіст.

На сьогодні президентська партія "Слуга народу" є набором людей, а не повноцінною політичною силою, вважає український журналіст, колишній заступник головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" і восьмий номер списку партії "Голос" Сергій Рахманін.

"Щодо людей, які висуваються від партії "Слуга народу", чіткої картини немає. Є назва, є прив'язка до президента, який поки що теж не є переконливим, по ньому ще неможливо зрозуміти, що і хто він насправді є… Оформлення певне, червоні лінії, ідеологія, переконання – це чистий лист, це terra іncognita, це tabula rasa", - наголосив він в ефірі програми "Ньюзрум-інтерв'ю" (проект "Радіо Свобода").

Водночас, коментуючи своє приєднання до команди музиканта та громадського діяча Святослава Вакарчука (лідера партії "Голос" - ред.), він наголосив на тому, що "Вакарчук зразка 2007-го і Вакарчук 2019-го – це різні люди".

"Вакарчук зразка 2007-го і Вакарчук 2019-го – це різні люди. Цей – набагато мудріший. Добре, що він пішов до парламенту (у 2007-2008 роках Святослав Вакарчук був народним депутатом і добровільно склав із себе повноваження - ред.), бо отримав досвід. І добре, що він з парламенту пішов, тому що це була демонстрація того, що він не уживається в цій системі. Він до певної міри дозрів до політики", - вважає журналіст.

Він переконаний у тому, що швидко змінити політку не вдасться і "певну частину людей чекає розчарування", однак "зараз з'явилися реальні підстави, щоб певні правила змінювати".

Коментуючи питання деокупації українських територій і Мінські домовленості, Сергій Рахманін зазначив, що депутатський корпус міг би взяти на себе ініціативу розробити інакшу схему розв'язання конфлікту, ніж яку пропонує так званий "мінський протокол".

"Ми завжди ходили по колу, коли говорили, що "мінському процесу" альтернативи немає, а з іншого боку, Мінські угоди не виконуються… Має бути залучений величезний масив інформації, на підставі чого робиться розлогий план, який корегується в залежності від того, як змінюється ситуація, зовнішня кон'юнктура, загострюється чи не загострюється війна, збільшується чи ні український бюджет. Проблема не в тому, щоб запропонувати швидкі ліки зараз, а в тому, щоб зробити реалістичний план, який ґрунтувався б на об'єктивній інформації і виконувався б, і в нього були б конкретні виконавці, які несли б відповідальність за його реалізацію", - додав він.

При цьому журналіст вважає неприйнятною здачу бодай частини суверенітету України. "Будь-яке рішення має за ключову червону лінію – жодної поступки у питанні державного суверенітету. Коли політики стверджують, що силова розв'язка питання в Донбасі неможлива, вони лукавлять… Силовий варіант може бути. Він неможливий зараз", - наголошує майбутній політик.

Коментуючи питання проведення в Україні загальнонаціональних та місцевих референдумів, Сергій Рахманін застерігає від спекуляцій. Нагадаємо, 21 травня голова ОПУ Андрій Богдан повідомив, що команда Зеленського розглядає можливість винесення на референдум питання укладення певних домовленостей із Росією щодо припинення бойових дій в Донбасі. При цьому він відмовився називати "червоні лінії", які Зеленський не готовий переступити в переговорах із президентом РФ Володимиром Путіним.

"Референдум – це штука, якою дуже часто спекулюють. Скільки різних політиків, диктаторів використовували референдуми для зміцнення своєї диктаторської чи авторитарної влади..! Один із перших законів, які мала би ухвалити Верховна Рада, мав би бути закон про референдум, який дуже жорстко обмежував би питання, які виносяться на загальнонаціональний (цей перелік має бути дуже стислим), і мають бути обмежені умови, за яких влада вдається до референдуму. Цим не можна спекулювати. Референдум – це дуже делікатна форма народовладдя", - резюмував журналіст.

16 травня відбулась презентація партії Вакарчука "Голос", до складу якої увійшли ексзаступник міністра економіки Юлія Клименко, ексголова правління Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, доктор медичних наук Юрій Соколов, "кіборг" Андрій Шараскін і в.о. голови Одеської ОДА у 2016-2017 роках Соломія Бобровська.

28 січня Вакарчук заявив, що не балотуватиметься на посаду президента України на виборах 31 березня 2019 року. Водночас він висловив переконання, що зараз "в джинсах" може зробити для України більше, ніж "вдягнувши краватку", і "не збирається стояти осторонь". Однак перед цим він підтвердив наміри йти в політику і залучити до неї якомога більше "нових обличь".

У 2007 році Вакарчук став депутатом Верховної Ради – був 15-м номером у списку пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона". Однак 16 грудня 2008-го він добровільно склав депутатські повноваження, заявивши, що політика - "брудна справа", і він розчарований.