UA / RU
Підтримати ZN.ua

Подала законопроєкт про приєднання до Румунії українських земель: МЗС України ініціює санкції проти румунської сенаторки Діани Шошоаке

Аргументує сенаторка свій вчинок «відновленням культурну ідентичність румунського населення».

Українське Міністерство закордонних справ ініціює введення санкцій за загрозу національній безпеці проти сенаторки парламенту Румунії Діани Шошоаке, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко. Зокрема, сенаторка подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України.

«Таким кроком маргінальна політикиня намагається «відновити культурну ідентичність румунського населення». Класичний приклад із методички російського реваншизму. Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підважити дух добросусідства між Україною та Румунією», – зазначив Ніколенко.

Так, Шошоаке подала до румунського парламенту законопроєкт, яким пропонує приєднати до Румунії острів Зміїний, північну частину Буковини, Герцу, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), а також історичний Марамуреш. Документ під назвою «Закон про зміну закону 129/1997 про ратифікацію Договору про відносини добросусідства та співробітництва між Румунією та Україною» винесли на розгляд парламенту 20 березня 2023 року. Згідно із запропонованим Шошоаке законопроєктом, Румунія має денонсувати договір з Україною у 2027 році.

Пізніше сенаторка заявила, нібито її пропозиція має на меті уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні.

«Законодавчу пропозицію про денонсацію Договору з Україною та повернення румунських територій від України не можна плутати чи тлумачити в будь-який спосіб як підхід до війни. Але мир не може ґрунтуватися на примусовій етнічній асиміляції румунської меншини, що є практикою Української держави, і не тільки щодо румунської меншини, а й щодо інших етнічних меншин… На жаль, наші брати-румуни в Україні не мають права навчатися рідною мовою, є ризик втрати своєї культурної ідентичності. Натомість у Сігетул Мармації є середня школа з навчанням українською мовою», – заявила Шошоаке.

Читайте також: Парламент Молдови змінив назву державної мови на «румунську»

Зазначимо, що парламент Румунії на спільному засіданні двох палат прийняв декларацію у межах якої засудив російське агресивне вторгнення на територію України. Під час якого росіяни не лише вбивають мирних українців, а й окуповують та анексують наші землі, називаючи їх «ісконно рускімі», та заявляючи про нібито «утиски російськомовного населення».

Румунські парламентарі прийняли декларацію до річниці вторгнення РФ в Україні, закликали Кремль припинити агресію проти України та вивести окупаційні війська.