UA / RU
Підтримати ZN.ua

План виконання Угоди з ЄС змінять, щоб не дратувати Росію - джерело

Правки будуть внесені в уже затверджений документ. Зміни будуть стосуватися термінів виконання Угоди про асоціацію.

У Кабінеті міністрів ввечері 17 вересня відбулась нарада представників міністерств, що мають відношення до європейської інтеграції, під час якого були погоджені зміни в план виконання Угоди про асоціацію.

Про це повідомило джерело в Кабміні, причетний до процесу узгодження, повідомляє "Європейська правда".

Нагадаємо, 17 вересня на засіданні Кабміну було прийнято розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію... на 2014-2017 роки".

До тексту даного плану увійшли також посилання на економічну частину Угоди.

Як відомо, виконання цієї частини у зв'язку з "брюссельськими домовленостями" України, Росії та ЄС має бути відкладено до 2016 року. Проте у рішенні КМ в якості термінів виконання низки пунктів вказані 2014-2015 роки.

Прийняття цього документа викликало дипломатичні протести з боку Російської Федерації, де вважають, що Україна порушує "брюссельський пакет".

"Враховуючи делікатність питання, ми вирішили внести деякі зміни до тексту вже прийнятого розпорядження. Документ буде опубліковано з правками", - пояснило джерело в уряді.

За даними джерела, до "конфліктних" пунктів плану буде додана виноска з наступним текстом:

"Термін реалізації і впровадження нормативно-правових актів, розроблених на виконання цього розділу, визначається згідно з умовами тимчасового застосування".

Таким чином, українська сторона отримала аргумент у переговорах з РФ - де-юре виконання економічної частини буде відкладено.

Водночас, згадки про неї залишаються в документі, що дозволить уряду Яценюка уникнути критики з боку українського суспільства з цього приводу.

За станом на ранок 19 вересня план виконання угоди ще не опублікований на урядовому порталі.

Як повідомлялося, 16 вересня Верховна Рада України і Європейський парламент одночасно схвалили ратифікацію Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. !zn