В опублікованому у вівторок, 12 березня, щорічнику Департамент відзначає, що в цьому році прокладка газопровідних трас вийде на вирішальну стадію, чекають рішення по прокладці наземного продовження другої нитки "Турецького потоку" на південний схід Європи і планується завершити прокладання "Північного потоку-2" в Балтійському морі.
"Обидві газопровідні траси підвищили б залежність європейських країн від імпортованого з Росії природного газу", - йдеться у виданні.
За оцінкою Департаменту, обидві траси надовго прив'яжуть споживачів до своїх послуг і ускладнять створення інших каналів постачання. Обидві траси також представляють загрозу для надійності постачання, оскільки не можуть відповідати гнучкості української системи постачання споживачів природним газом. У діючих газопроводів "Північний потік" і "Ямал-Європа" немає підземних газосховищ на зразок тих, якими користується українська система.
Обидва нових газопроводи також переслідують вузькі бізнес-цілі європейських підприємств, без урахування інтересів безпеки регіону в цілому.
Крім того, за оцінкою департаменту, обидва газопроводи нададуть Росії додатковий політичний важіль для впливу на європейські країни.
"Це підтверджує вже досягнутий Росією успіх у пошуку підтримки для "Північного потоку-2" і пошуку підтримки для другої нитки "Турецького потоку" серед політиків Південно-Східної Європи", - йдеться у виданні.