У зв'язку з цим Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції має негайно виконати рішення суду і приступити до вилучення маяків у російських військових.
З матеріалів справи випливає, що «Держгідрогеографія» була змушена звернутися до суду після того, як виконавча служба у вересні 2010 року відмовилася відкрити виконавче провадження.
Свою відмову судові виконавці аргументували тим, що в рішенні судів не було чітко зазначено, коли вони набувають чинності.
У зв'язку з цим Господарський суд Криму від 2 серпня нагадав Департаменту виконавчої служби Мін'юсту, що рішення судів набувають чинності з моменту їх прийняття, якщо їхні рішення не були оскаржені.
Окрім того, суд ще раз нагадав, що судові виконавці повинні повернути Україні дві станції радіонавігаційної системи «РС-10», розташовані в Євпаторії і на території Тарханкутського маяка.
Також вилученню підлягають 6 маяків, 9 навігаційних знаків та інше устаткування, розташоване уздовж кримського узбережжя.
Нагадаємо, що з 2006 року українські суди стали виносити рішення, які вимагають вилучити засоби навігації у Росії, але Росія відмовлялася їх виконувати.
За попередньою інформацією, проблемні питання базування Чорноморського флоту повинні обговорити сьогодні і президенти Росії і України на зустрічі у Сочі.