UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після виступу Порошенка в декларацію саміту внесли зміни - дипломати

У декларації сказано, що учасники саміту "Східного партнерства" закликають до відновлення зусиль по сприянню врегулювання невирішених військових конфліктів.

Європейські лідери змінили один з параграфів підсумкової декларації саміту "Східного партнерства" після присутнього небажання піднімати питання конфліктів у п'яти державах-партнерах і дуже емоційного виступу президента Петра Порошенка, який згадав про п'ятьох загиблих військових у Донбасі, передає "Радіо Свобода".

За словами дипломатів, європейські лідери і глави шести країн-партнерів заявили про те, що "залишаються глибоко стурбованими продовженням порушень принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону".

У декларації сказано, що учасники саміту закликають до відновлення зусиль, спрямованих на сприяння мирному врегулюванню невирішених конфліктів у регіоні на основі принципів і норм міжнародного права.

"Вирішення конфліктів, зміцнення довіри і добросусідських відносин мають важливе значення для економічного і соціального розвитку та співробітництва. Учасники зустрічі на вищому рівні вітають зусилля і посилену роль ЄС у врегулюванні конфліктів та зміцненні довіри в рамках або на підтримку існуючих узгоджених форматів і процедур переговорів, зокрема, при наявності належної присутності на місцях", - йдеться в документі.

За словами обізнаних джерел, Порошенко застеріг від гібридних загроз, згадавши про втручання Росії у внутрішні справи Іспанії, Великобританії, Франції, Нідерландів та Німеччини.

Президент України також заявив про те, що не слід розглядати "Східне партнерство" як гальмо на шляху до членства в Євросоюзі, зазначають дипломати.

"Енергетичний, митний та цифровий союзи - це правильні цілі для України", - сказав глава держави.

Читайте також: На саміті Східного партнерства натякнули на відправку миротворців в Донбас

Нагадаємо, що підсумкова декларація саміту "Східного партнерства" позитивно оцінює повне набуття чинності угод про асоціацію з Україною, Грузією і Молдовою.

"У цьому контексті учасники саміту визнають європейські прагнення та європейський вибір партнерів, як зазначено в Угодах про асоціацію", - йдеться в декларації.