UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після публікації ZN.UA Служба безпеки і ДБР прийшли з обшуками до топпосадовців АРМА

Слідчі дії проводяться вдома у тимчасового керівника агентства Сигидина, його заступника Павленка та інших співробітників.

Співробітники Служби безпеки України і Державного бюро розслідувань  у четвер, 1 квітня, прийшли з обшуками до топчиновників Агентства з розшуку та менеджменту активів, одержаних від корупційних та інших злочинів (АРМА). Розслідування проводиться у справі щодо привласнення конфіскованих активів, 24 березня  ZN.UA опублікувало докладний матеріал щодо діяльності керівництва агентства.

Обшуки проводяться в офісі агентства та вдома у тимчасового керівника АРМА Віталія Сигидина,  його заступника Володимира Павленка, начальника управління менеджменту активів агентства Вахтанга Бочорішвілі та громадянина України Ігоря Короля, повідомляє портал «Стопкор». Згодом стало відомо, що співробітники АРМА не пустили слідчих і спецслужбовців, тож сьогодні агентство фактично не працює.

«У приміщенні центрального апарату АРМА, а також за місцем проживання кількох співробітників Агентства правоохоронні органи проводять слідчі дії у рамках кримінального провадження», - повідомили в агентстві, запевнивши, що «повністю сприяють» слідчим, надають необхідні документи та інформацію.

Проведення обшуків санкціонував Печерський районний суд Києва. Підставою стала справа про можливу організацією Сигидиним, Павленком і Бочорішвілі схеми з викрадення понад $400 тисяч доларів. Допомагав у реалізації схеми Ігор Король.

СтопКор

СтопКор

За даними журналістів, придбану на ці кошти автівку Audi Q7 2020 року випуску (вартість $80-120 тисяч) Король зареєстрував на Ніну Щербінок – фізособу-підприємця, яка управляє іншими активами за угодою з АРМА.

Читайте також: СБУ знову проводить обшуки у причетних до "Українського вибору" – ЗМІ

2 лютого в АРМА поскаржилися на «прямий тиск, який здійснюється на його співробітників агресивними та жорсткими методами». В агентстві заявили, що керівництву погрожують фізичною розправою, під офісом періодично проводять мітинги «провокатори, які скандують дискримінаційні гасла», а у ЗМІ поширюються «маніпулятивні матеріали».

ZN.UA розпочало серію матеріалів про Національне агентство з повернення активів. Перший текст присвячено аналізу діяльності і кадрів АРМА. Матеріали для нього отримано з відкритих джерел, і вони вражають антидосягненнями. Докладніше – у статті Олександра Лємєнова «Національне агентство з (не)повернення активів».