UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після Парижу Україні доведеться проявити неабияку твердість, щоб обід-саміт не завершився капітуляцією перед Путіним – Гриценко

Завдання, яке стоїть перед Україною, на думку колишнього міністра, є дуже непростим, але з категорії mission possible.

Прямому спілкуванню Президента України з лідерами Франції та Німеччини можна порадіти, однак є фактори, які, викликають стривоженість, і які найбільше проявляються саме в моменти загострення на фронті, коли позиції Франції й Німеччини оголюються і впливають на хід переговорів саме під страхом путінської ескалації. Про це у Facebook написав колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко. 

Він зазначив, що основними факторами, які не можуть не тривожити Україну, є те, що: 

1) У Франції і Німеччини традиційно було і є особливо тепле ставлення до Росії і Путіна, попри розв'язану ним війну проти України. Для обох держав Росія і Путін важливіші, ніж Україна і Зеленський.

2) Франція і Німеччина війну Росії проти України війною не вважають - обоє називають її "конфліктом на сході України", так само як називає її Путін. Про Путіна-вбивцю чи Путіна-ворога від лідерів Франції й Німеччини світ не почує - це не Америка і не Литва.

3) Франція і Німеччина твердо і послідовно підтримують анти-український і, за великим рахунком, анти-європейський проект Путіна "Північний потік-2".

4) Франція і Німеччина не підтримують плани України щодо набуття членства в НАТО і Євросоюзі, навіть у віддаленій перспективі. Так само негативно до планів України ставиться Путін.

5) Франція і Німеччина твердо і публічно наполягають на безумовному виконанні Україною "Мінських угод", саме так як їх розуміє Путін, тобто з фактичною капітуляцією України і позбавленням її перспективи членства в НАТО і ЄС.

6) Франція і Німеччина, в разі чергового загострення на фронті, замість твердого і прямого засудження Путіна-агресора - закликають до ескалації і примирення "обидві сторони", ставлячи тим самим в один ряд агресора і жертву агресії. З такими ж закликами теж до "обох сторін", України і ОРДЛО, постійно-фальшиво звертається і Путін.

7) Франція і Німеччина неодноразово наполягали і тиснули на керівництво України, попереднє і нинішнє, вимагаючи якнайшвидшого проведення виборів в ОРДЛО, добре знаючи, що там немає і ближчим часом не буде для цього навіть мінімально допустимих безпекових передумов. Так само наполягає і тисне на Україну Путін...".

Гриценко уточнив, що було би наївно вимагати чи очікувати від держав-партнерів більшого, заради підтримки України, ніж вони можуть собі дозволити. І, на думку колишнього міністра, виходячи з інтересів Франції та Німеччини - це зрозуміло.

"Але тоді так само зрозуміло має бути і їм, нашим партнерам - Україна повинна і буде відстоювати свої власні інтереси, життєво важливі для її сьогодення і її майбутнього. І не погодиться, не сприйме капітулянтську позицію, навіть якщо вона пропонується партнерами і їх влаштовує", - написав він. 

Колишній міністр оборони переконаний, що в "Парижі й після Парижу Україні і її президенту доведеться проявити неабияку твердість, щоби цей обід-саміт потім не завершився капітуляцією перед Путіним і водночас не зруйнував, навпаки - зміцнив атмосферу довіри й підтримки у відносинах з Францією і Німеччиною".

"Завдання дуже непросте, але все ж воно - з категорії mission possible", - підсумував Гриценко. 

Париж, які очікування? Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента...

Опубликовано Анатолій Гриценко Пятница, 16 апреля 2021 г.

Читайте також: "Штучне дихання може зробити зараз саме Макрон", – Зеленський про нормандський формат

16 квітня президент України Володимир Зеленський відвідає Францію, де зустрінеться з президентом країни Еммануелем Макроном. Візит пов'язаний з ростом напруженості на сході України. Президенти двох країн зустрінуться під час робочого обіду в Єлисейському палаці.

Як повідомляло ZN.UA, у переговорах із Зеленським та Макроном у відеоформаті візьме участь і канцлерка Німеччини Ангела Меркель. За словами джерела ZN.UA, це будуть повноцінні переговори в форматі N3.

Нагадаємо, Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.